Zdjęcie skrzypaczki urozmaicone dziecięcymi grafikami.

Niedzielny Poranek Muzyczny. Dzień Dziecka w Filharmonii

2 czerwca 2024 r., g. 11

Filharmonia Lubelska – sala koncertowa

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ

ALINA DUNIN-KOZICKA – skrzypce

ALEKSANDRA LIPIŃSKA – fortepian

BŁAŻEJ LIPIŃSKI – fortepian

MACIEJ HANKUS – flet |ANDRZEJ SCHAB – klarnet

MACIEJ ŁACNY – wiolonczela |MARCIN JURGIELEWICZ – kontrabas

ALICJA PACZEŚNIAK-SŁOTA – dyrygent

 

Program:

J. Massenet – Medytacje z opery „Thaïs”

C. Saint-Saëns – Karnawał zwierząt

 

Dzień dziecka w niedzielne przedpołudnie to świetna okazja do spotkania z wyjątkową muzyką skierowaną do najmłodszych i tych trochę starszych melomanów. Młodzi melomanie będą mieli okazję poznać utwór Julesa Masseneta„Medytacje” przepełniony pięknem i miłością. Usłyszymy również „Karnawał zwierząt” czyli „fantazję zoologiczną” skomponowaną przez słynnego francuskiego kompozytora – Camille’a Saint-Saënsa.

Na tytułowy karnawał składa się czternaście zabawnych miniatur, a każda z nich symbolizuje jedno zwierzę nie tylko poprzez swój tytuł, ale również dzięki użytym w niej środkom muzycznym i efektom dźwiękowym różnych instrumentów orkiestry symfonicznej.

To będzie niezwykle ciekawe, „muzyczne zoo”!

Niedzielne Poranki Muzyczne w Filharmonii

Niedzielne przedpołudnia to okazja do przeżycia wspólnej przygody w świecie muzyki. Forma koncertów jest bardzo różnorodna, dostosowana do tych najmłodszych i tych nieco starszych melomanów. Każdy uczestnik może czuć się swobodnie biorąc udział nie tylko w słuchaniu muzyki, ale również w innych aktywnościach, do których zachęcać będą prowadzący spotkania. To świetna okazja na spędzenie dnia z całą rodziną w wyjątkowych okolicznościach.