Zdjęcie zespołu Nagrobki.

Nagrobki – koncert |

 Strefa Innych Brzmień

7 grudnia 2023 r., g. 19.00 

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa

Rok 2023 r. Warsztaty Kultury w Lublinie kończą w Strefie Innych Brzmień w towarzystwie duetu Nagrobki, czyli trójmiejskiej formacji tworzonej przez Adama Witkowskiego (bębny, wokal) oraz Macieja Salamona (gitara, wokal). Powiedzieć, że Nagrobki to zespół jedyny w swoim rodzaju to wciąż mało. Multidyscyplinarni artyści, poza koncertowaniem i nagrywaniem z Nagrobkami, zajmują się m.in. malarstwem, sztuką współczesną, komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych oraz szeregiem innych aktywności. Każdy ich koncert to unikalne doznanie artystyczne i nie inaczej będzie podczas grudniowej wizyty w Strefie Innych Brzmień.

Muzyka Nagrobków to autorska mieszanka gitarowego noizu, folku, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Zespół wydał do tej pory cztery płyty studyjne oraz kilka wydawnictw z muzyką stworzoną do przedstawień teatralnych. Zagrał około stupiędziesięciu koncertów w Polsce i za granicą w tym na największych polskich festiwalach muzycznych, takich jak: Opener Festiwal, Tauron Nowamuzyka, Off Festiwal, Unsound. Supportował również poznański koncert Jacka White’a.

Bilety: 30 zł/osoba – dostępne online na stronie sklep.warsztatykultury.pl oraz stacjonarnie w sekretariacie Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7 – pok. 105.

W dniu koncertu cena biletu to 40 zł/osoba.