lublin-jak-poemat
 

“Lublin jak poemat” –
śladami poetów i literackich
towarzystw –
II edycja

Stare Miasto w Lublinie

5-6 sierpnia 2023 r.

9-10 września 2023 r.

 
Na wieży furgotał blaszany kogucik, na drugiej – zegar nucił (…)”. Tak niemal 90 lat temu Józef Czechowicz rozpoczynał swój liryczny reportaż – „Poemat o mieście Lublinie”.
 
Po raz kolejny ruszamy z drugą edycją spacerów „Lublin jak poemat”, w których poznamy miasto Lublin od całkiem innej, “literackiej” strony. Udamy się śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Uczestnicy spacerów odwiedzą zakątki Lublina tętniące inspiracją i wyjątkową aurą, aby poznać bliżej legendarnych poetów tworzących w Lublinie oraz obiekty związane z ich twórczością. 
 
Terminy spotkań:
➡5 sierpnia, godz. 11:00, zbiórka: Latarnia pamięci przy Błoniach pod Zamkiem (spacer z Józefem Czechowiczem i Anną Kamieńską)
➡ 6 sierpnia, godz. 11:00, zbiórka: Brama Krakowska (spacer z Józefem Łobodowskim i Józefem Czechowiczem),
➡ 9 września, godz. 11:00, zbiórka: Brama Krakowska (spacer z Franciszką Arnsztajnową i Józefem Łobodowskim)
➡ 10 września, godz. 11:00, zbiórka: Brama Krakowska (spacer będzie tłumaczony w polskim języku migowym przez tłumaczkę PJM, Magdalenę Gach, wiceprezeskę Stowarzyszenia Migiem przez Świat – spacer z Franciszką Arnsztajnową, Józefem Czechowiczem, Józefem Łobodowskim).
 
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury 2023. Wstęp na spacery jest bezpłatny.
 
 
Z uwagi na wymagania projektu spacery będą fotografowane, a zdjęcia oraz fotorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.