lubelski-festiwal-filmowy

16. Lubelski Festiwal Filmowy

18-26 listopada 2022 r.


Centrum Kultury

16. Lubelski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 18-26.11.2022. To będzie 9 dni pełnych kina, spotkań i niezapomnianych wrażeń. Pokażemy ponad 150 filmów z kilkudziesięciu krajów świata.
 
Wiele z nich lubelska publiczność obejrzy jako pierwsza w kraju! W repertuarze znajdą się pełnometrażowe produkcje z silną reprezentacją polskich autorów i autorek, krótkometrażowe filmy aktorskie, dokumentalne i animowane, kino familijne oraz odrestaurowane kultowe tytuły.
 
Dla głodnych wiedzy przygotowaliśmy różnorodne warsztaty i panele dyskusyjne, a dla głodnych rozrywki opracowane specjalnie na potrzeby festiwalu występy.
Nie zabraknie również spotkań z ludźmi kina. 16 LFF to świetna okazja do zapoznania się oryginalnymi, niedostępnymi nigdzie indziej filmami, czerpania inspiracji i spędzenia czasu z otwartymi ludźmi ciekawymi świata. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów, ale już teraz możemy Was zapewnić, że warto zarezerwować sobie drugą połowę listopada na wizytę w Centrum Kultury w Lublinie…
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego