wieza-babel

Spektakl Teatru Imperialnego “Lubelska Wieża Babel”

3 listopada 2022 r., godz. 19:00

Duża Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka

Wstęp wolny!

W spektaklu zostały poruszone takie wątki, jak samotność, tragedie osobiste i światowe, potrzeba drugiej osoby, konieczność kontaktu z ludźmi, czy budowanie kontaktów międzyludzkich. 

Występ oparty jest głównie o ruch, dlatego też każdy odbiorca znajdzie w nim coś dla siebie. Przedstawiciele różnych kultur starają się odnaleźć w tym świecie, a zarazem nawiązać relacje i żyć w spokoju i zrozumieniu. 
 
Spektakl jest inspirowany twórczością koreańskiego grafika Daehyuna Kima. To młody artysta i grafik z Seulu, który przez długi okres swojego życia zajmował się badaniem dawnych technik malarstwa wschodnioazjatyckiego i opracował własną, nowoczesną i oryginalną technikę grafiki. Koreański artysta podejmuje problematykę społeczną, prezentuje ciekawą diagnozę kondycji współczesnego człowieka. Każda praca jest stworzona na podstawie codziennych myśli i uczuć, dlatego właśnie określono go jako artystę, który maluje uczucia. 

Spektakl “Lubelska Wieża Babel” jest częścią artystycznego projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin pt. “Lubelska Wieża Babel”. Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.