Plakat reklamujący trasę koncertową zespołu HAPPYSAD.

Happysad – Lublin – Zwierz Tour, gość: Lorein

3 grudnia 2022, g.  19:00 (wstęp od 18)

Fabryka Kultury ZGRZYT

ul. Piłsudskiego 13, Lublin

ZWIERZ TOUR to nazwa jesiennej trasy zespołu Happysad.

Po pięciu miesiącach spędzonych w plenerach wracają do klubów, by zaprezentować na żywo premierową piosenkę oraz specjalny zestaw utworów.

ZWIERZ TOUR to seria koncertów, podczas których na żywo wybrzmią utwory najbardziej aktualne, dystopijne, każące zastanowić się nad kondycją planety i człowieka, podskórnie i wprost odczuwającego zachodzące zmiany, zagrożenie i schyłek pewnego porządku Świata.

ZWIERZ TOUR to utwory nieokiełznane, energiczne, głośne pozwalające wykrzyczeć, wyrzucić z siebie lęk, obawę, strach.

Tuż przed startem trasy ZWIERZ TOUR zespół zaprezentuje nowy utwór ZWIERZ wraz z towarzyszącym mu teledyskiem.

Zespół Lorein powstał w 2010 roku. Na swoim koncie ma trzy wydawnictwa: („Monokolor” / 2012, „Drzewa i planety” / 2014, „Złamania” / 2017). Single takie jak „Fale”, czy „Dźwięki rozstania” szturmem wdarły się do stacji radiowych takich jak np. Eska ROCK, Muzo.FM, Antyradio, Rock Radio, Trójka czy RMF Maxxx.

Lorein to także laureaci czterech Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczne Scyzoryki”. Zespół jest również posiadaczem dwóch „Złotych Mikrofonów”, Polskiego Radia Kielce. Finaliści 8 edycji programu Must Be The Music – Tylko Muzyka.

W swojej karierze zagrali ponad dwieście koncertów. Oprócz własnych tras koncertowali także z Myslovitz, Happysad, Comą, czy z zespołem Muchy. W 2018 roku Łukasz Lańczyk zagrał trasę z zespołem Myslovitz, gościnnie występując w roli wokalisty oraz gitarzysty zespołu.

Lorein tworzą Łukasz Lańczyk oraz Aleksander Kaczmarek, który dołączył w 2017 roku. Na koncertach duet wspomagany jest przez Marka Radzimińskiego (perkusja) oraz Szymona Przybysza (gitara basowa).

Od 2018 roku zespół pracował nad nowym albumem, który został wyprodukowany i nagrany w Londynie. Za jego powstanie odpowiadają wyłącznie dwaj członkowie zespołu. 9 września 2022 ukazał się się pierwszy singiel promujący nowy krążek pt. “Próba przeczekania wiatru”, a utwory z niego pochodzące będzie można usłyszeć już wkrótce na koncertach.

bilety: 89 zł w przedsprzedaży / 100 zł w dniu koncertu