star-fest

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest
20-22 października  2023

początek – piątek 20.10.2023 r., godzina 15.00  
koniec –  niedziela 22.10.2023 r., godzina 16.00

Targi Lublin
ul. Dworcowa 11

 

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką.

W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się ważną częścią życia kolejnych pokoleń. Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajduje coś dla siebie.

Taki właśnie jest StarFest: urzekający różnorodnością, nęcący powabem i atrakcyjnością, kroczący ku gwiazdom. Wyluzuj i baw się razem z nami na wielkim lubelskim festiwalu!

Wśród miłośników książek, komiksów, seriali, filmów i gier znajdziesz bratnie dusze, spędzisz wspaniale czas i będziesz długo wspominać spędzone tu chwile. Krążąc między atrakcjami, zafascynujesz się kolorytem przestrzeni, feerią pięknych strojów i gwiazdami, które zeszły na ziemię, by zaszczycić StarFest 2023 swą obecnością.

StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się około 400 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:

  • spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury,
  • prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularno-naukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;
  • konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów;
  • wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i fabularne;
  • stoiska handlowe i tematyczne;
  • przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń.

Uczestnicy StarFest to ludzie aktywni, kreatywni, obdarzeni wspaniałą wyobraźnią i nieprzeciętną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Spotkasz tu ludzi młodych: uczniów, studentów, ale również osoby nieco starsze, rodziny z dziećmi, seniorów. Wszyscy są tu po to, aby wspólnie spędzać czas na zabawie i odpoczynku.

Śmiało, otwórz gwiezdne wrota i doświadcz pozytywnych wibracji. Żyj długo i pomyślnie, i niech Moc będzie z Tobą.

 
 Program i szczegółowe informacje na stronie Festiwalu > https://starfest.pl/