dozynki-radawiec

Dożynki Wojewódzkie 2023
27 sierpnia 2023 r.
Aeroklub Lubelski Radawiec

 

Tegoroczne święto plonów – Dożynki Wojewódzkie 2023 – odbędzie się w na terenie lotniska w Radawcu Dużym w niedzielę 27 sierpnia. Podczas wydarzenia zostaną rozstrzygnięte konkursy na wieńce dożynkowe. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


ℹ Dla Lubelszczyzny Święto Plonów ma szczególne znaczenie, ponieważ rolnictwo jest jedną z ważniejszych dla naszego regionu gałęzią gospodarki. Stało się tradycją, że Dożynki to nie tylko czas świętowania rolników, ale także uroczystość gromadząca nawet kilkadziesiąt tysięcy osób z całego województwa. Koła gospodyń wiejskich prezentują wieńce dożynkowe oraz arcydzieła kulinarne własnego pomysłu, wiele osób poszukuje żywności ekologicznej, pochodzącej od lokalnych dostawców, jeszcze inni przybywają, by docenić atmosferę biesiady w duchu lubelskich tradycji. Dożynki to świąteczne spotkanie i oczekiwane przez wielu wydarzenie, któremu towarzyszą liczne prezentacje, kiermasze, wystawy, a także koncerty.


🔸 PROGRAM DOŻYNEK WOJEWÓDZKICH 🔸


CZĘŚĆ OFICJALNA
11:00 🔸 Korowód wieńcowy i powitanie delegacji wieńcowych
12:00 🔸 Uroczysta Msza Święta
13:15 🔸 Obrzęd dożynkowy i ceremoniał dzielenia się chlebem
14:00 🔸 Przemówienia okolicznościowe, wręczenie medali oraz rozstrzygnięcia konkursów wieńcowych

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA
17:00 🔸 Zenek Martyniuk/zespół Akcent
18:00 🔸 Bayera
19:00 🔸 Turnioki
20:30 🔸 Piotr Cugowski

Do udziału w tej szczególnej uroczystości zapraszają wspólnie Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


https://www.facebook.com/events/194791453386492