Zdjęcie pisarki Agaty Tuszyńskiej oraz stojącego przy niej mężczyzny.

„Czarna torebka” – spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską.

18 maja 2023 roku, godzina 18.00

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”,

 ul Grodzka 21

Wstęp wolny!

 Agata Tuszyńska dowiedziała się, że jest Żydówką, gdy skończyła dziewiętnaście lat. Wraz z informacją o pochodzeniu dostała od matki torebkę babki Deli Goldstein. „Czarna torebka” jest opisem odkrywania tożsamości Deli Goldstein-Zofii Zmiałowskiej i jej wojennych losów na podstawie przedmiotów znajdujących się w czarnej torebce.

Publikacja ukazuje dramat Żydów podczas wojny – ucieczkę, kryjówki, czyhającą śmierć oraz zatajanie i zaprzeczanie własnemu pochodzeniu – w podarowanej torebce nie było niczego, co mogłoby zdradzić, iż właścicielka jest Żydówką. „Czarna torebka” jest utworem o PAMIĘCI i o świecie, który zniknie, jeżeli nie zostanie opowiedziany.

Autorka podczas spotkania prowadzonego przez Tomasza Pietrasiewicza opowie o odnalezionych przedmiotach oraz co znaczyły podczas szukania własnej tożsamości.

Książka powstała w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jednocześnie z premierą książki ukazał się audiobook, który przeczytała autorka z muzyką Jerzego Satanowskiego.

„Czarna torebka” jest bogato ilustrowaną 100 stronicową pozycją, która została wydana przez Wydawnictwo OsnoVa. Książkę będzie można zakupić podczas spotkania z Autorką.

Linki:

• Więcej informacji o spotkaniu:

https://teatrnn.pl/kalendarium/informacje/czarna-torebka-spotkanie-autorskie-z-agata-

tuszynska/

• Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3wJSa3le0

• Transmisja live: https://www.youtube.com/@BramaGrodzkaTeatrNN

• Informacje o Agacie Tuszyńskiej:

http://www.agatatuszynska.pl

https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/agata-tuszynska-ur-1957