warsztaty-teatralne

Chcesz zostać aktorem?

Sprawdź się na warsztatach!

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają młode osoby w wieku 16–25 lat na bezpłatne warsztaty teatralne Scena Warsztatów – Ulica, podczas których uczestnicy będą pracować nad dramatem pt. „Ulica” Ronalda Schimmelpfeniga w tłumaczeniu Karoliny Bikont. Praca nad spektaklem będzie polegała na cotygodniowych spotkaniach warsztatowych. Uczestnicy udoskonalą swoje umiejętności sceniczne. Będą doskonalić podnoszenie poczucia własnej wartości, wyrabiać pewność sceniczną i uważność oraz pracować z emocjami.

Grupę poprowadzi zespół złożony z reżysera (Arkadiusz Ziętek), pedagoga teatru, choreografa i muzyka oraz artystów zapraszanych na gościnne warsztaty. W projekt zaangażowane będą też osoby odpowiedzialne za scenografię i kostiumy. Międzynarodowy skład zespołu wykorzysta potencjał artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Niemiec.


Arkadiusz Ziętek – w latach 2003–2019 kierownik artystyczny Interkunst e.V. w Berlinie.
W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne, zapraszając aktorów, muzyków, tancerzy, artystów cyrkowych. Jako reżyser, aktor, scenarzysta, trener i organizator angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych. W pracy teatralnej i pedagogicznej kładzie duży nacisk na interaktywność i spontaniczność, korzystając z wielu metod i technik teatralnych, których uczył się od ich twórców i mistrzów: impro, teatr uciśnionych, method acting, teatr ze społecznością, techniki dramowe.

Informacje praktyczne:
Kiedy:
do 10 marca 2023 – nabór
11 marca 2023, godz. 10.00–16.00 – pierwsze spotkanie
marzec – maj 2023 (godz. 16.00–19.00 – piątki i 10.00–16.00 – soboty) – spotkania warsztatowe
3 czerwca 2023 – podczas Noc Kultury – wielki finał

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
Dla kogo: zapraszamy młodzież i młodych dorosłych z Polski i Ukrainy w wieku 16–25 lat. Szczególnie zachęcamy osoby, które mają doświadczenie teatralne, wokalne lub grają na instrumencie, ale nie jest to warunek konieczny, żeby dołączyć do Sceny Warsztatów.

Zapisy: za pomocą formularza online dostępnego na stronie warsztatykultury.pl., liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
Udział bezpłatny


Projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy polsko-niemieckiej w ramach projektu 4Ukraine finansowanego ze środków Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.