Mikołajki pełne zdrowia w NFZ”

 

7 grudnia 2023 r.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas obdarowywania się miłością  i życzeniami. Najczęściej życzymy sobie zdrowia i długich lat życia. W Sali Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zorganizowaliśmy „Mikołajki pełne zdrowia  w NFZ”.

W czwartek, 7 grudnia, kiedy prezenty z okazji Mikołaja zostaną już rozpakowane, zapraszamy klientów młodszych i starszych od 10 do 14 na mikołajkowe spotkanie poświęcone temu jak sprawić, żeby życzenia zdrowia się spełniły.

Najmłodsi klienci, którzy odwiedzą tego dnia naszą Salę Obsługi Klientów w Lublinie przy  ul. Nadstawnej 2-4, będą mogli wziąć udział w grach, zabawach i specjalnych lekcjach zorganizowanych w Strefie dla dzieci. Maluchy dowiedzą się między innymi z czego powinien składać się zdrowy posiłek i jak dbać o zęby.

W Strefie dla dorosłych będzie można zrobić analizę składu ciała – sprawdzić wzrost, wagę, BMI i omówić wyniki z doradcą do spraw profilaktyki i promocji zdrowia. Doradca wskaże też program profilaktyczny finansowany przez NFZ, indywidualnie dopasowany do wieku i stanu zdrowia.

Według badań naukowych, nasz stan zdrowia zależy aż w 55% od stylu życia jaki prowadzimy. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i regularne badania profilaktyczne to recepta na zdrowie. W formowaniu prawidłowych nawyków u dzieci najważniejszy jest dobry przykład dawany przez rodziców i opiekunów. Dlatego na „Mikołajki pełne zdrowia w NFZ” zapraszamy całe rodziny – mówi Paweł Piróg, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla wszystkich, którzy odwiedzą nas tego dnia mamy też drobne upominki, które przypomną o profilaktyce na co dzień – dodaje dyrektor Piróg.

Podczas „Mikołajek pełnych zdrowia w NFZ” będziemy między innymi zachęcać do korzystania z portalu DietyNFZ. Jadłospis jest oparty na założeniach diety DASH (ang. Dietary Approches to Stop Hypertension), czyli diety, której założenia są uniwersalne i proste do stosowania, a produkty łatwo dostępne. Innowacyjną funkcją portalu jest możliwość wygenerowania planów żywieniowych dla całej rodziny. Po wprowadzeniu danych (wieku, wzrostu i wagi) członków rodziny, aplikacja da nam informacje jak podzielić przygotowaną potrawę pomiędzy domowników, zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Dzięki temu, można przygotowywać wspólne, zdrowe posiłki dla całej rodziny.

„Mikołajki pełne zdrowia w NFZ” odbędą się w czwartek 7 grudnia, w godzinach od 10 do 14, w Sali Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4.