miejsce_inspiracji_-_nabor

Lublin rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu „Miejsce Inspiracji”. Od 3  do 23 kwietnia lubelskie lokale gastronomiczne, które wyróżniają się kuchnią nawiązującą do tradycji kulinarnych miasta i regionu mogą zgłaszać swój udział.

– Historyczne położenie Lublina na przecięciu szlaków handlowych, a tym samym na styku różnych wyznań, kultur i narodowości wpłynęło na lokalną kuchnię. Program „Miejsca Inspiracji” ma na celu wsparcie lubelskich restauratorów czerpiących z tradycji kulinarnych naszego miasta oraz zachęcenie mieszkańców i turystów do odkrywania lokalnych smaków. Zachęcamy do zgłoszeń wszystkie lokale gastronomiczne, zapewniające swoim gościom niepowtarzalną atmosferę i możliwość doświadczenia Lublina różnymi zmysłami – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Do Programu „Miejsce Inspiracji” może zgłosić się każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gastronomiczną w sektorze HoReCa na terenie Lublina, tj. restaurację, restaurację hotelową, kawiarnię, pub, bar czy enotekę. Kwalifikacja do Programu przebiega w czterech etapach. Pierwszy polega na zebraniu nadesłanych dokumentów rekrutacyjnych. Wypełnione ankiety zgłoszeniowe należy przesyłać na adres: miejsceinspiracji@lublin.eu. Następnie, zgłoszenia zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a Komisja Programowa wybierze spośród nich 15 najlepszych podmiotów. W kolejnym, trzecim etapie uczestnicy zaprezentują swoje lokale i restauracje przed Komisją. Czwarty, ostatni etap, to wybór maksymalnie 10 obiektów, które na okres od 1 lipca br. do 31 grudnia 2025 roku otrzymają tytuł „Miejsce Inspiracji”. Lokale gastronomiczne, które zakwalifikują się do Programu, zyskają ze strony Miasta wsparcie promocyjne i szkoleniowe.

Harmonogram naboru do Programu:

  • 3 kwietnia – 23 kwietnia – przyjmowanie zgłoszeń;
  • 24 kwietnia – 12 maja – ocena formalna i merytoryczna nadesłanych zgłoszeń, wybór 15 lokali;
  • 22 maja – 16 czerwca – prezentacje lokali wybranych w II etapie;
  • 17 czerwca – 23 czerwca – wybór 10 „Miejsc Inspiracji”,
  • po 23 czerwca – ogłoszenie wyników.

Wszystkie dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji, a także regulamin Programu dostępne są na stronie www.turystyka.lublin.eu.

 źródło:lublin.eu