ProcentujeMY

 

Finał ProcentujeMY 15 kwietnia.
Przyjdź do SKENDE, poznaj organizacje społeczne i zdecyduj, komu przekażesz 1,5 % podatku


Już w tę sobotę – 15 kwietnia – przestrzenie SKENDE zmienią się w miejsce spotkań mieszkańców z organizacjami społecznymi. Wszystko w ramach finału akcji ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie, organizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. W tym dniu będzie można poznać organizacje pozarządowe i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Będą to m.in.: animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, gogle VR i mini gra terenowa. Przed SKENDE pojawią się także czworonożni przyjaciele, którzy szukają nowego domu.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach od 10:00 do 18:00. Organizacje, biorące udział  w projekcie ProcentujeMY, będą mogły zaprezentować się mieszkańcom. W tym czasie będzie można odwiedzić stoiska promocyjne, które pojawią się na pasażu SKENDE, ale także porozmawiać  z przedstawicielami fundacji i stowarzyszeń i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby lublinianie wsparli ich działalność, przekazując im 1,5% podatku.


Finał naszej akcji, to doskonała okazja, aby poznać organizacje, które działają w Lublinie. To one są zawsze tam, gdzie potrzebne jest wsparcie, jednocząc ludzi wokół wspólnego celu. Cieszę się, że po raz kolejny możemy gościć przedstawicieli organizacji w naszych przestrzeniach – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE.


W tegorocznej edycji akcji bierze 33 organizacje lokalne. Podczas spotkania będzie można spotkać się z przedstawicielami: Hospicjum Małego Księcia, Fundacji Sempre a Frente, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Lubelski, Lubelskich Amazonek, Stowarzyszenie Emaus Lublin, Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Camino, Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii “Poczekajka” w Lublinie, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, Fundacji Alpha, Stowarzyszenia Młodych Naukowców, Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege i Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta


Projekt ProcentujeMY – 1,5 % zostawiam w Lublinie ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców miasta do oddawania swojego podatku na lokalne organizacje oraz propagowanie wiedzy na temat ważnej roli, jaką pełnią NGOs w mieście. To także działania, które wyposażają organizacje w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznej działalności. To już piąta edycja kampanii. Projekt realizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.
Szczegóły na temat akcji ProcentujeMY znajdują się na stronie www.skendeshopping.pl w dedykowanej zakładce.

.