Okładka książki Cyryla Sone'a pt. "Świat ci nie wybaczy".

“Świat ci nie wybaczy” Cyryl Sone

Premiera: 31 maja 2023 r.

Pierwszy tom cyklu, kryminał Krzycz, jeśli żyjesz, szturmem zdobył listy bestsellerów i został okrzyknięty przez czytelników najgłośniejszym debiutem roku 2022!

 

Teraz Cyryl Sone wraca z drugą częścią serii o prokuratorze Kroonie! Czym nas zaskoczy?

 

 

Kiedy do szpitala trafia nieprzytomny Klaudiusz Lewandowski, Kroon doskonale wie, że sprawa pozornie zwyczajnego wypadku samochodowego ma drugie dno. Komu mogło zależeć na śmierci uwikłanego w krajową politykę oraz lokalny biznes mężczyzny?

 

Pierwsze tropy prowadzą do „Nazareta” – jednego z najbardziej wpływowych i niebezpiecznych trójmiejskich gangsterów. Podejrzenia padają również na opętanego żądzą bogactwa Oskara Wójcickiego, najlepszego przyjaciela pokrzywdzonego. Bo przecież nic tak nie dzieli ludzi jak miłość do pieniędzy.

 

Za podejrzewanymi o zemstę na Lewandowskim sunie jak cień tajemniczy Propheta. Ten, który uporządkuje świat według Bożego Słowa. Ten, który sprowadza na Gdańsk plagi. Ten, który zaprowadzi krwawą sprawiedliwość.

 

Czy w plątaninie fałszywych tropów, w gęstniejącej z godziny na godzinę atmosferze napięcia Kroonowi uda się odnaleźć sprawcę?

 

 

Wystarczy, że popełni jeden błąd…

a świat mu nie wybaczy.

 Cyryl Sone – z wykształcenia prokurator, z zamiłowania pisarz. Podczas przeszło 8 lat pracy zawodowej poprowadził kilka tysięcy postępowań karnych, uczestniczył w setkach czynności: rozpraw, przesłuchań i sekcji zwłok. W serii kryminałów o prokuratorze Konradzie Kroonie odkrywa przed czytelnikiem realia polskiego wymiaru sprawiedliwości.