Okładka książki Marka Krajewskiego pt. "Słowo honoru".

“Słowo honoru”

Marek Krajewski

Premiera:  15 maja 2024 r.

„Słowo honoru” Marka Krajewskiego to nową odsłonę przygód Edwarda „Łyssego” Popielskiego i wielki narracyjny powrót do Wrocławia. To MISTRZOWSKA POWIEŚĆ szpiegowska, w której autor odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej i PRL.

Ojciec chrzestny polskiego kryminału w nowej powieści przedstawia wyrafinowane gry wywiadowcze okresu międzywojennego. W książce występują prawdziwe postacie aparatu władzy i dyplomacji PRL. Na kartach “Słowa honoru” pojawi się nawet syn Bolesława Piaseckiego, Gomułka czy prof. Tadeusz Kotarbiński.

BRUTALNA GRA O WSZYSTKO. HONOR ALBO ŚMIERĆ!

Lwów 1938. Europa na krawędzi wojny. W Rzeczypospolitej trwa bezlitosna walka o wpływy. Czy możliwy jest sojusz z Niemcami? Edward „Łyssy” Popielski podejmuje decyzję, która na zawsze zaważy na losach jego, jego najbliższych i Rzeczypospolitej.

Kraków 1942. W więzieniu na Montelupich o życie walczy dwóch polskich oficerów. Łączy ich dane przed wojną słowo honoru. Tylko uda im się wyjść na wolność?

Wrocław 1956. Do władzy dochodzi Gomułka. W szeregach funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa poruszenie: na jaw wychodzą zadawnione tajemnice i układy. Jaki wpływ na nową rzeczywistość ma starzejący się oficer przedwojennego polskiego wywiadu?