Okładka książki "POMIDOR!" Beaty Śniechowskiej.

“POMIDOR” Beata Śniechowska

Premiera: 11 października 2023 r.

Szanowni Państwo,

oto ona, pomidorowa biblia, wielowymiarowa oda do pomidora. Beata Śniechowska, jedna z topowych restauratorek nowego pokolenia, powraca z nową książką kulinarną i swoją… miłością do pomidorów. Pomidorowa rewolucja w Polsce zaczyna się za 3..2..1…

Jego geniusz tkwi w uniwersalności i nieograniczonych możliwościach, które daje, a rozkoszować się nim można przez 365 dni w roku. Pozornie zwyczajny, a wszystko z nim smakuje doskonale – najprostsza kromka chleba z masłem, gęsty aromatyczny sos czy pełna orientalnych aromatów szakszuka.

Słodki, kwaśny, umamiczny. Można go jeść na surowo, gotować, dusić, konfitować, wędzić, smażyć, piec i grillować. I zawsze jest doskonały!

Niemal 100 przepisów, w których pomidor gra rolę główną. Skomponowała je Beata Śniechowska, jedna z najważniejszych szefowych kuchni, zwyciężczyni II edycji programu MasterChef. Z miłości od pierwszego wgryzienia sięga do smaków pachnących dzieciństwem, dobrze znanych receptur z nowoczesnym twistem, comfortfoodowych dań w intrygującej odsłonie.

 Warzywo czy owoc?

Z profesjonalnego świata gastronomii prosto do Twojej kuchni. Połączenia inspirowane światowymi klasykami, ale i zupełnie autorskie kompozycje.

Żeby gotować jak najlepszy szef kuchni potrzebujesz tylko… pomidorów i małej pomocy Beaty Śniechowskiej.

Uwaga! Na kartach książki ukryte są niespodzianki! Gdzieniegdzie natkniesz się na  autorskie teksty Michała Rusinka, znanego smakosza pomidorów, który „czepiał” się wybranych słów z przepisów i rozwijał je, tworząc zabawne, a czasami nieco pikantne wierszyki.

W książce swoim uczuciem do pomidora podzielili wybitni szefowie kuchni i znakomite postaci świata kultury: Olga Tokarczuk, Anda Rottenberg, Przemek Klima, Kuba Karaś, James Lowe i wiele innych!