Nowości wydawnicze

Bonek_Demony-smierci

Premiera 29 czerwca

"Demony śmierci "
Tomasz Bondek

“Zrozumieliśmy, że te ponure i dziko wyglądające, poszarpane skały staną się dla nas i wielu tysięcy przybyłych po nas ludzi grobem, straszliwym miejscem wyniszczenia.”

– Auschwitz? W Auschwitz w porównaniu z tym, co działo się w Gross-Rosen, było jak… w sanatorium – opowiada były więzień „kamiennego piekła”.

Lekarze z SS zabijający zastrzykami z benzyny i fenolu. Polowanie obozowych strażników na więźniów ze złotymi koronami zębowymi. Mordercza praca w kamieniołomach. Przeraźliwy głód i epidemie chorób zakaźnych. To wszystko dziesiątkowało zesłanych do KL Gross-Rosen, jednego z najcięższych obozów III Rzeszy. Tutejszymi kapo i blokowymi zostawali przede wszystkim niemieccy recydywiści: gwałciciele, złodzieje i mordercy. To oni wraz ze zwyrodnialcami z SS znęcali się nad uwięzionymi.

 

więcej o książce

fakty-o-tatusiach

Premiera 8 czerwca

"Fakty o tatusiach "
Anna Czernow

Czym tatusiowie zajmują się przez całe dnie?
Jak z nimi postępować, żeby się nie złościli, nie obrażali i nie przeklinali?
Oto badania terenowe nad tatusiami napisane z perspektywy dziecka!

Fakty o tatusiach to współczesny portret relacji tatusiów i dzieci, pierwsza wspólna książka skandynawskiego duetu: Oskara Koona, laureata August priset 2019 oraz Jenny Lucander, która w 2020 roku otrzymała nagrodę Nordiska rådet.
Premiera książki w doskonałym tłumaczeniu Anny Czernow już 8 czerwca!

Anna Czernow – tłumaczka, badaczka literatury dla dzieci i młodzieży krytyczka literacka, od 2015 roku prezeska Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY.

więcej o książce

audrey-m

Premiera 18 maja

"Audrey Hepburn w blasku sławy "
Juliana Weinberg

Kobieta, której powołaniem była filmowa kariera

„Najważniejsze to cieszyć się życiem, być szczęśliwym, tylko to się liczy” – Audrey Hepburn

Holandia, 1944 rok. Wokoło szaleje wojna. Młodziutka Audrey Hepburn próbuje uciec od rzeczywistości naznaczonej głodem i strachem – tak odkrywa swoją miłość do tańca. Marzy o karierze primabaleriny. Jest jej jednak pisana inna przyszłość.

 więcej o książce

malgorzata-walewska-moja-twarz-brzmi-znajomo

Premiera 18 maja

"Małgorzata Walewska. Moja twarz brzmi znajomo"
Walewska Małgorzata , Ubysz Agata


Małgorzata Walewska od lat zasiada w jury telewizyjnego show Twoja twarz brzmi znajomo.

Ma wspaniały głos, ale nie usłyszysz go w radiu.

Możesz nie wiedzieć, że w 1999 roku brytyjski dziennik „The Times” wytypował ją jako jedną z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie.

 więcej o książce

bitwa-o-madway

Premiera 1 czerwca

"Bitwa o Midway" Symonds Craig

Najważniejsza bitwa morska XX wieku. Początek końca Cesarstwa Japonii.

W historii wojen niewiele jest momentów, w których bieg wydarzeń zmienia się tak gwałtownie i niespodziewanie, jak podczas bitwy o Midway. O świcie 4 czerwca 1941 roku pełna szaleńczej brawury japońska marynarka wojenna rządzi na Pacyfiku. Do zachodu słońca osławiona Kidō-butai, główna grupa uderzeniowa Japończyków, zostanie zatopiona, a inicjatywa na dalekowschodnim teatrze działań wojennych przejdzie po raz pierwszy w ręce Amerykanów.

 więcej o książce