kobieta-mammografia

Tydzień Zdrowia Kobiet
z Lubelskim Oddziałem NFZ

4-11 marca 2024 r.

Od 4 do 11 marca 2024 r. zapraszamy na Tydzień Zdrowia Kobiet z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Spotkania z profilaktyką będą odbywały się w czterech miastach w regionie: Lublinie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim i Białej Podlaskiej. Każdy z kolejnych dni będzie poświęcony konkretnej tematyce profilaktycznej. Wszystkie spotkania są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

 

Poniedziałek, 4 marca 

 • RESORT-MED Sp. z o.o.,  ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2 w Zamościu w  godz. od 11:00 do 13:00 na stoisku NFZ będzie można porozmawiać z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia i dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz szczepień przeciw HPV.
 • Dzienny Dom Seniora+,  ul. Jana Pawła II 11 w Lublinie, w godz. od 10:30 do 12:00 –      pomiary na przenośnym analizatorze składu ciała oraz konsultacje z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

 

Wtorek, 5 marca

 • Centrum Medyczne Luxmed, przy ul. Orkana 7 w Lublinie w godz. od 10:00 do 12:00
  – stoisko profilaktyczne NFZ: promocja programu Profilaktyka 40+,  pomiary na przenośnym analizatorze składu ciała.

 

Środa, 6 marca

 • Sala Obsługi Klientów w Lublinie, ul. Nadstawna 2-4, w godz. od 10:00 do 12:00.         Zapraszamy na akcję „Spotkaj się z Amazonkami w NFZ”. Będzie można porozmawiać o profilaktyce raka piersi z Lubelskimi Amazonkami, warsztaty z nauki samobadania piersi.
 • Tomaszowski Dom Kultury, ul. Lwowska 72 w Tomaszowie Lubelskim –  stoisko profilaktyczne NFZ w godz. 13.00-15.00:  profilaktyka raka piersi, konsultacje z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
 • Przed domem kultury  w godz. 8.00-15.00 stać będzie mammobus, w którym kobiety w wieku 45-74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii (kobiety z grupy ryzyka w ciągu roku)  będą mogły bezpłatnie zrobić to ważne badanie – wystarczy dowód osobisty.

 

Czwartek, 7 marca

 • Urząd Miasta Biała Podlaska, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3, w godz. 10:00-14:00 –  stoisko profilaktyczne NFZ:  profilaktyka raka szyki macicy i piersi. Będzie możliwość wykonania mammografii w mammobusie, który będzie stał przez urzędem. Zapraszamy panie w wieku 45-74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii (kobiety z grupy ryzyka w ciągu roku)  będą mogły bezpłatnie zrobić to ważne badanie – wystarczy dowód osobisty.
 • Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów Nr 4, ul. Pozytywistów 16 w Lublinie, w godz. od 11:00 do 13:00 – pomiary na przenośnym analizatorze składu ciała oraz konsultacje z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

 

Piątek, 8 marca

 • Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Centrum Profilaktyczno-Lecznicze, ul. Nałęczowska 27C w Lublinie.  W godz. od 10:00 do 13:00 stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała. Tematem spotkania będą kwestie serca, będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

 

Poniedziałek, 11 marca

Tydzień  Zdrowia Kobiet zakończymy spotkaniem dotyczącym zdrowia mężczyzn. Odwiedzimy siedzibę:

 • Międzynarodowej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, ul. Radziszewskiego 4 w Lublinie. W godz. od 8:30 do 10:30 – stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała, będzie można porozmawiać nt. profilaktyki dla mężczyzn.
   

Tydzień Zdrowia Kobiet z NFZ ma zachęcić mieszkanki naszego regionu do korzystania z programów profilaktycznych, w tym do cytologii dającej szansę na wczesne wykrycie i wyleczenie raka szyjki macicy czy do regularnej mammografii, która pozwala wcześnie wykryć zmiany w piersiach i je wyleczyć. Badania są bezpłatne i bez skierowania.