Zdjęcie sposobu konsultacji lekarskiej on-line.

Konsultacje lekarskie online: kiedy i jak skorzystać z e-przychodni?

   Spotkanie z lekarzem online możesz odbyć z dowolnego miejsca bez względu na porę dnia. Wystarczy, że umówisz się w e-przychodni, wysyłając zgłoszenia z wybranym przez siebie dogodnym terminem. Przy odpowiednich pakietach ubezpieczenia masz nielimitowany dostęp do lekarzy i wielu badań.

 Kiedy do lekarza online?

Na konsultację w trybie zdalnym możesz się zgłosić zarówno wtedy, gdy poczujesz się źle, jak i w sytuacji, kiedy potrzebujesz odbyć spotkanie kontrolne i omówić prowadzony tok leczenia ustalony wcześniej. Spotkania z lekarzem online sprawdzają się także w ramach profilaktyki wielu chorób.

Przebieg e-spotkania jest zbliżony do tych odbywających się stacjonarnie w gabinetach. Lekarz po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu i po analizie wyników badań podejmuje dalsze kroki. Może np. wystawić lub przedłużyć receptę. Jeśli przebywasz na zwolnieniu, możesz także zgłosić się na e-konsultację w celu przedłużenia go. W szybki sposób zrobisz to na stronie: https://www.welbi.pl/l4-online/.

Należy jednak pamiętać, że zapłacenie za wizytę nie oznacza, że na pewno otrzymasz od lekarza receptę, skierowanie lub zwolnienie. Tego rodzaju dokumentacja medyczna wystawiana jest wyłącznie wtedy, gdy zachodzą ku temu wskazania: to lekarz podejmie decyzję o zaproponowaniu odpowiednich dokumentów – na takiej samej zasadzie, jak podczas standardowej wizyty w gabinecie.

Lekarz online służy także pomocą w sprawach pilnych, które pojawiły się niespodziewanie, np. podczas urlopu. Aby zasięgnąć porady, nie musisz czekać na powrót z wakacji. Wystarczy, że zalogujesz się na swój profil e-przychodni i zarejestrujesz na wizytę.

 Dlaczego warto korzystać z wizyt online?

Telemedycyna stanowi ciekawe rozwiązanie w wielu przypadkach. Sprawdza się, kiedy chcesz odbyć konsultację w nietypowym czasie, np. w weekend. Lekarze różnych specjalizacji są dostępni także wieczorem. Z tej przyczyny, że kalendarze lekarzy są bardzo elastyczne, możesz dopasować termin spotkania indywidualnie i nie martwić się, że przez wizytę trzeba reorganizować dzień.

E-konsultacje to komfortowa opcja, bo ogranicza czas oczekiwania w kolejkach i nie wymaga pójścia do gabinetu. Zarówno rejestracja, jak i spotkanie z lekarzem odbywają się zdalnie, dlatego możesz tego dokonać bez wychodzenia z domu bądź przebywając w innym miejscu.

Terminy spotkań są indywidualnie dopasowywane do Twoich potrzeb. W niektórych sytuacjach rozmowy z lekarzem możesz spodziewać się nawet w ciągu godziny od zarejestrowania. Jeśli chcesz, e-wizytę zarezerwujesz na wiele dni do przodu.

 Jak umówić e-spotkanie?

Umówienie e-spotkania to szybka i prosta procedura. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie e-przychodni. Wybierasz w nim specjalistę, z którym chcesz rozmawiać, oraz podajesz termin spotkania. Później wystarczy już tylko oczekiwać na odpowiedni dzień.

Więcej na: https://www.welbi.pl/l4-online/ 

 

 Źródło informacji: Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe