postember-plakat
 

POSTEMBER – wystawa plakatów

5 kwietnia 2024 r., godz. 18:00 – wernisaż

 
Wystawa czynna do 28 kwietnia 2024
pn-śr 10:00-17:00 / czw 10:00-20:00 / pt – 10:00-15:30


Przestrzeń Działań Nieoczywistych ACKiM UMCS Chatka Żaka


WSTĘP WOLNY! 
 
 
POSTEMBER to projekt będący artystycznym spotkaniem młodych twórców z całej Polski, wspierających się wzajemnie i motywujących do tworzenia. Akcja trwająca na przestrzeni listopada 2023 była zaproszeniem do podjęcia graficznego wyzwania. Zadanie polegało na stworzeniu w ciągu 48 godzin plakatu muzyczego na uzgodniony wcześniej temat. 
 
Instagramowa inicjatywa powstała, aby walczyć z jesiennym zastojem, jako pretekst do tworzenia i dzielenia się swoimi pracami, oraz przede wszystkim, aby pokazać, że nawet obcy sobie ludzie mogą stworzyć coś niesamowitego, gdy mają wspólne cele. 
 
 
Na wystawie w Przestrzeni Działań Nieoczywistych Chatki Żaka zaprezentujemy 30 prac 15 młodych artystów. Muzyczne tematy, do których nawiążą w swoich plakatach to: śmierć, miłość, piosenka w nieznanym ci języku, Polska, utwór bez wokalu, piosenka której nie ma na Spotify, lata 2000, sen, piosenka z dzieciństwa, utwór z imieniem w tytule, folk. 
 
Uczestnicy wystawy: Amelia Halszka / Bartłomiej Kowalczyk / Bartłomiej Żak / Bartosz Wójcik / Domicjan Grabowski / Jakub Lewandowski / Julia Bekas / Kacper Woźniak / Klaudia Krzywiec / Maria Kowalik / Maksymilian Sikorski / Natalia Jurak / Paweł Mielczarek / Sebastian Pszczoła / Szymon Malkin
 
Kurator wystawy: Agnieszka Dudek

 
ZAPRASZAMY!