Plakat promujący musical "Piaf the show".

Musical Piaf The Show

29 kwietnia 2024 o godz. 20:00 

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15

Piaf The Show. Po wielkim sukcesie na Broadwayu,w nowojorskiej Carnegie Hall i paryskiej Olympii, ponad 600 koncertach na całym świecie, wspaniały musical ponowie w Polsce! Światowej sławy spektakl muzyczny, przygotowany z okazji 100 rocznicy urodzin wybitnej, francuskiej artystki Piaf The Show. W roli Edith Piaf wystąpi zjawiskowa wokalistka Nathalie Lermitte Po ogromnym sukcesie na całym świecie i ponad 600 występach Piaf! The Show, ponownie w Polsce!  

Wyjątkowe widowisko, przygotowanie z okazji 100 rocznicy urodzin jednej z najwybitniejszych francuskich artystek – Edith Piaf. Dwuczęściowy musical, w całość wykonany w języku francuskim przenosi widzów w niepowtarzalny klimat Paryża i Montmartre z czasów “La Vie En Rose”. Przedstawia życie i twórczość legendarnej paryskiej piosenkarki, od początków jej kariery, aż po największe sukcesy. W programie znalazło się 20 piosenek, w tym najsłynniejsze jak: “La Vie en Rose”, “Hymne a L’Amour”,”La Foule”, “Paris”, “L’Accordéoniste”, “Milord” i legendarnym “Non, Je ne Regrette Rien”. W rolę Edith Piaf, wciela się francuska wokalista i aktorka Nathalie Lermitte, która wspaniale wykonuje utwory Piaf, podbijając serca jej fanów na całym świecie. Na scenie występuje z 4-osobowy zespołem, w bogatej oprawie wizualnej, z niepublikowanymi zdjęciami Edit Piaf w tle. 

Od chwili premiery Piaf! The Show obejrzało ponad milion widzów w 50 krajach! Musical wystawiono w najsłynniejszych salach koncertowych na świecie, na czele z nowojorską Carnegie Hall, czy paryską Olympią, wyprzedając je do ostatniego miejsca. Uhonorowany licznymi nagrodami ministra Kultury Francji, doczekał się nie tylko wydawnictwa płytowego i DVD ale również wersji symfonicznej. Musical jest jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów francuskiej piosenki na świecie w ostatnich latach. W Polsce gościł już 4 razy, wyprzedając kilkakrotnie sale w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie czy Poznaniu. Tym razem po raz pierwszy zawita do Rzeszowa, Bielska-Białej i Koszalina. 

O spektaklu napisali: 

Najlepszy spektakl o życiu Edith Piaf, jaki do tej pory stworzono! – Charles Dumont, legendary kompozytor Edith Piaf

Lermitte potrafi cudownie przywołać ducha Edith Piaf – New York Times

Lermitte śpiewa, że przechodzą nas ciarki – The Guardian 

Prawdziwa uczta – Herald 

Wspaniałe! – Broadway Blog 

Zdumiewająca muzykalność – New York Theatre Guide

Trzykrotne owacje na stojąco na Broadwayu – Timesquare Chronicles 

Ona nie tylko jest wielką wokalistką i aktorką, która odgrywa rolę Piaf… Ona jest jak Piaf na scenie – Alain Delon (aktor)