Wiszniewska-Domanska_Joanna_rysunek_Biblioteka_niezapisanych_historii

„Między Słowem a Obrazem”
– wystawa Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej

20 czerwca 2024 r, godz. 17.00 –  wernisaż

Dom Słów (ul.ul. Królewska 17/ Żmigród 1)

20 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00 w Domu Słów (ul.ul. Królewska 17/ Żmigród 1) odbędzie się wernisaż wystawy „Między Słowem a Obrazem” autorstwa Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej. Wystawa potrwa od 20 czerwca 2024 roku do 31 sierpnia 2024 roku, oferując zwiedzającym unikalną okazję do odkrycia połączenia sztuki wizualnej i literatury.

Joanna Wiszniewska-Domańska, znana ze swoich sugestywnych i głęboko przemyślanych prac, łączy światy tekstu i obrazu. Jej sztuka zaprasza widzów do eksploracji przestrzeni, gdzie słowa i obrazy współistnieją i uzupełniają się nawzajem, tworząc bogaty w treść i emocje krajobraz.

Spotkanie autorskie z Ireneuszem Kaczmarczykiem:
Po wernisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Ireneuszem Kaczmarczykiem. Spotkanie powiązane jest z wystawą ilustracji Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej, na której prezentowane będą również prace które powstały z inspiracji wierszami Ireneusza Kaczmarczyka. Rozmowę z autorem poprowadzi Marek Danielkiewicz.

O Joannie Wiszniewskiej-Domańskiej:
Joanna Wiszniewska Domańska jest polską graficzką współczesną. Związana jest z łodzką Akademią Sztuk Pieknych. Jej prace cechuje surrealistyczna forma, bogata symbolika, swoista literackość. Artystka brała udział w licznych wystawach w Polsce i na świecie. Jej prace często trafiają do kolekcji prywanych i korporacyjnych. Dzięki swojej wartstwie znaczeniowej, pieknie oprawione grafiki sa tez znakomitym pomyslem na prezent ślubny, urodzinowy, jubileuszowy, czy też firmowy.

O Ireneuszu Karczmarczyku
Poeta i psychoterapeuta. Opublikował zbiory wierszy Przystanki (1986), Prosto w życie (1993), Najbliżej do światła (1995), Dwa światy (1996), Cisza stroiła się sama (1999), Słowa przychodzą później (2004), Instrukcje przemijania (2010) Przejścia (2020), Echo serca (2023). Doktor socjologii, wykładowca, redaktor, publicysta i krytyk. Mieszka w Warszawie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wystawy, spotkania autorskiego oraz nadchodzących wydarzeń, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN: https://teatrnn.pl/kalendarium/wydarzenia/wystawa-joanny-wiszniewskiej-domanskiej-pomiedzy-slowem-a-obrazem-20-06-31-08-2024/