Kwiecień wrażliwości



Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wydarzenia w ramach Sztuki Wrażliwości. W kwietniu na wszystkich poszukiwaczy prawdziwych emocji czeka pokaz filmu „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”, który przeniesie widzów w świat głębokich refleksji i wzruszeń. Dla rodzin z dziećmi zorganizowane zostaną warsztaty ruchowe, które nie tylko dostarczą zabawy, ale również umożliwią odkrywanie nowych sposobów wyrażania siebie poprzez ruch.

A gdy zapadnie noc, na wszystkich chętnych czeka rodzinna wyprawa na sowy. Nocne spotkanie z tajemniczymi mieszkańcami lasu to niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w naturze, obcowania z jej tajemniczymi dźwiękami i odkrywania fascynującego świata ptaków.

Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę!

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Film „Strasznie głośno, niesamowicie blisko” | Sztuka Wrażliwości


Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na pokaz filmu „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”. Bohaterem filmu jest Oskar. Chłopiec nie może pogodzić się z nieobecnością ojca, który zginął w zamachu na WTC. Główny bohater postanawia odnaleźć zamek, do którego posiada pozostawiony przez tatę klucz. To nie jest opowieść o 11 września, to historia o każdym dniu później.

Przejmujący film Stephena Daldry’ego („Godziny”, „Billy Elliot”) nominowany w dwóch kategoriach do Oscara. W rolach głównych zdobywcy Nagrody Akademii Tom Hanks i Sandra Bullock oraz dwukrotnie nominowany do Oscara Max von Sydow.

Reżyseria: Stephen Daldry
Scenariusz: Eric Roth
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Czas trwania: 129 min

Informacje praktyczne
Kiedy: 2 kwietnia, godz. 18.00–20.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: młodzież 12+ i dorośli
Wstęp wolny
Dostępność: Kino przyjazne sensorycznie. Film w języku oryginalnym z polskimi napisami. Słuchawki wyciszające, pokój wyciszenia.

W kontakcie

Warsztaty rodzinne – W kontakcie… | Sztuka Wrażliwości


Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na rodzinny warsztat ruchowy.
„W kontakcie” to cykl spotkań, podczas których w przestrzeni przyjaznej sensorycznie, wypełnionej obiektami sensorycznymi Intibag, uczestnicy i uczestniczki będą poznawać swoje ciało, czuć je oraz swobodnie się poruszać, nie zapominając o dobrej zabawie i nieskrępowanej radości. Pozostając w kontakcie z ciałem, pogłębią relację rodzinnej bliskości. Postarają się uwolnić swoje ciało od napięć oraz przy pomocy zabawy wzmocnić koordynację ruchową.

Informacje praktyczne
Kiedy: 7 kwietnia 2024 r., godz. 11.00–12.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 3–6 lat
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzenie: Beata Pniewska
Dostępność: Warsztat przyjazny autyzmowi w przestrzeni przyjaznej sensorycznie. Dostępne słuchawki wyciszające oraz strefa wyciszenia.

Nocna wyprawa na sowy | Sztuka Wrażliwości


Wiosna sprzyja pieszym wędrówkom. Szczególnie interesujące są te, podczas których można się dowiedzieć czegoś nowego. Podczas Nocnej wyprawy na sowy nie zabraknie ani jednego, ani drugiego! Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają całe rodziny na poszukiwanie sów zamieszkujących Stary Gaj. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jakie gatunki sów zamieszkują Polskę, bliższą i dalszą okolicę, które z nich można spotkać w mieście, które na wsi, a które w lesie. Zobaczą ich pióra i wypluwki, poznają ich głosy i zwyczaje, a także spróbują je usłyszeć i zobaczyć w nocnym lesie. Istnieje spora szansa na obserwację puszczyków! Swoje obserwacje uczestniczki i uczestnicy wpiszą do atlasu sów. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą latarki i odpowiedniej odzieży.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 5 kwietnia 2024 r., godz. 20.00–21.30.
(Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania/przeniesienia spaceru na inny termin w związku ze złymi warunkami pogodowymi – silny wiatr, opady).
Gdzie: zbiórka w Starym Gaju, przy stacji PKP Lublin Zachodni (pinezka: https://maps.app.goo.gl/MqqxmAJh8en6EYiW8)
Dla kogo: dla rodziców z dziećmi w wieku 6–13 lat.
Zapisy: przez formularz online, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Jakub Orłowski – Inspektor Bywak.
Dostępność: Wydarzenie przyjazne autyzmowi. Cisza i spokój.


Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.