kilka-slow

 

Fundacja Żydowski Lublin / neTTheatre: Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca
21, 22, 23 marca / godz. 19:00
Sala Czarna CK

Bilety na spektakle dostępne w kasie CK oraz online.

Na scenę CK wraca najnowszy spektakl Fundacji Żydowski Lublin i neTTheatre, który powstał na podstawie „Procesu” Franza Kafki, „Fizyki Smutku” Georgiego Gospodinowa i „Języka Przyszłości” Laurie Anderson.

To opowieść o odwadze, pokonywaniu lęków i tym, co skrywamy w naszych sercach. To historia, która musi zostać opowiedziana, zarówno tym, którzy ją zrozumieją, jak i tym, którzy jeszcze nie znają strachu.

Minotaur zamknięty w mrokach labiryntu, porzucony we młynie trzyletni chłopiec czy pisarz błąkający się w cudzych wspomnieniach. Kto to jest? Syn mojego ojca, ale nie mój brat. Chroniczna empatia. Aby opanować strach, należy opowiedzieć swoją historię raz jeszcze. Także tym, którzy już po ciebie idą.

„Tato” jest słowem, które na języku mam od tak dawna, / Wiem jednak, że wstręt czujesz do mnie, więc je połykam, i oto, / Co ci powiedzieć planuję – straszniejsze to jest niż myślisz: / Jestem z krwi twojej potworem, przez pokrewieństwo, nie zdradę.

 


Spektakl Pawła Passiniego „Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca” powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.