Ten wpis jest już nieaktualny!
akademia-smyczkowa

Fundacja Borówek 27 z Lubelszczyzny zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach gry na instrumentach smyczkowych (skrzypce, basy, wiolonczela, altówka, suka biłgorajska) oraz warsztatach tanecznych. Dołącz do nas, bez względu na to czy jesteś zaawansowanym muzykantem/tancerzem, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z muzyką/tańcem. Najważniejsze są chęci do nauki i poznawania tradycyjnej muzyki z Lubelszczyzny.

LUBELSKA AKADEMIA SMYCZKOWA, czyli Ognisko Muzyki i Tańca Tradycyjnego w Lublinie to inicjatywa Przemysława Łozowskiego, której celem jest poznanie lubelskiej muzyki tradycyjnej i jej nauka za pomocą metody słuchowej (bezpośredniego przekazu). Podczas zajęć poznacie lubelskie melodie dwu- (polki i fokstroty) i trzymiarowe (podróżniaki, suwaki, walczyki), które były grane dawniej na Lubelszczyźnie. By lepiej poznać kulturę tradycyjną zakładamy również spotkania z Mistrzami Tradycji oraz granie na potańcówkach.
Podczas tegorocznej edycji zajęć w ramach Ogniska chcemy przybliżyć jego uczestnikom nie tylko muzykę tradycyjną, ale i taniec. Do współpracy zaprosiliśmy Andrzeja Stoińskiego, który będzie prowadził warsztaty taneczne oparte na lubelskiej tradycji tanecznej. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe kroki tańców m.in. polki i oberka oraz wybrane tańce lubelskie.

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO LUBELSKIEJ AKADEMII SMYCZKOWEJ? W MAJU PROWADZIMY NABÓR DO GRUPY INSTRUMENTALNEJ (dla początkujących) I TANECZNEJ (dla początkujących).

Zapraszamy!


ZAPISY: forms.gle/U3a9dUvFRRuRJ38w8

Warsztaty instrumentalne odbywają się 4 razy w miesiącu (we wtorki), natomiast warsztaty taneczne – 2 razy w miesiącu (pierwszy i trzeci wtorek miesiąca).
MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie, ul. Bernardyńska 14a

Prowadzący:
PRZEMYSŁAW ŁOZOWSKI – absolwent Akademii Muzycznej na Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji i Wychowania Muzycznego w Łodzi. Od 7 roku życia uczęszczał do szkoły muzycznej w Lublinie i wyrastał w duchu tradycji muzycznych regionu. Multiinstrumentalista: trąbka, skrzypce, akordeon, lira korbowa i wiele innych instrumentów
stanowią dla niego źródło wypowiedzi muzycznej. Założyciel i prezes Fundacji „Borówek 27”. Założyciel TheSuperTonicOrchestra, The Dulcis Polonia Choir, Navan Road
MusicArtsSociety, Kapela do Wesela, Polska Orkiestra w Droghedzie, Kapeli z Borówka oraz Lubelskiej Orkiestry Rodzinnej.

ANDRZEJ STOIŃSKI – tancerz i znawca lubelskiej tradycji tanecznej, specjalizujący się w lubelskiej manierze tańca. Tańczy od kilkudziesięciu lat. Prowadził warsztaty m.in. na
Taborze Lubelskim; uczestnik wielu taborów i festiwali muzyki tradycyjnej w całej Polsce.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.