checkIT

Zostań Partnerem wydarzenia CheckIT2023

Już w marcu odbędzie się ósma edycja konferencji #CheckIT!

Zapraszamy zarówno fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Wspólnie odkryjemy emocjonujące oblicze IT i pokażemy, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Check IT organizowane jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.
Dołącz do naszego zespołu i razem z nami zaprezentuj lubelski potencjał technologiczny i high-tech z naszego miasta. Zapraszamy do współpracy specjalistów z firm IT/ICT, uczelnie oraz organizacje informatyczne.

Co przed nami?

Pierwszego dnia konferencji (07.03) odbędą się aktywności stacjonarne obejmujące prelekcje (połączone ze streamingiem online), warsztaty oraz stoiska promocyjne zorganizowane w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Drugi dzień (08.03) natomiast przybierze formułę online i będzie zawierał prelekcje oraz warsztaty online. Za rejestracje uczestników na wydarzenia w terminie 7-8 marca 2023 r. odpowiada Urząd Miasta Lublin.

W terminie 9-31 marca 2023 r. odbędą się wydarzenia towarzyszące przybierające formułę warsztatów stacjonarnych, zorganizowane na terenie szkół ponadpodstawowych (w ramach Check IT) oraz podstawowych (w ramach Check IT Junior) z Lublina, na terenie lubelskich uczelni lub w siedzibach firm IT – termin zostanie uzgodniony pomiędzy Partnerem a zarejestrowanymi uczestnikami, tak aby był dogodny dla obu stron. Termin zostanie uzgodniony pomiędzy Partnerem a zarejestrowanymi uczestnikami, tak aby był dogodny dla obu stron. Za rejestrację uczestników na wydarzenia w terminie 9-31 marca 2023 r. odpowiada Partner lub Prelegent dokonujący zgłoszenia aktywności.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i ma na celu zatrzymywanie talentów w Lublinie oraz podnoszenie kompetencji informatycznych młodzieży, która za niedługi czas wkroczy na rynek pracy. Dodatkowym celem konferencji jest poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów z zakresu nowych technologii, promocja lubelskiej branży IT, a także zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków informatycznych na lubelskich uczelniach wyższych. Konferencja Check IT jest nieodpłatna zarówno dla uczestników jak i Partnerów.


Dlaczego to robimy?

Celem wydarzenia jest podnoszenie kompetencji informatycznych młodzieży, która za chwilę wkroczy na rynek pracy. Dodatkowym celem konferencji jest poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów z zakresu nowych technologii, promocja lubelskiej branży IT, a także zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków informatycznych na lubelskich uczelniach wyższych.


Więcej informacji o naborze Partnerów i samej konferencji: https://lnkd.in/dyc4VgEw

 

 Źródło:lublin.eu