Znamy laureatów konkursu
„Lider Innowacji”

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym podczas Gali Przedsiębiorczości poznaliśmy laureatów VI edycji konkursu „Lider Innowacji”. Wyboru nominowanych w czterech kategoriach dokonała kapituła konkursowa, z kolei laureatów wybierali internauci.

Z ramienia Zarządu Województwa Lubelskiego w wydarzeniu wzięli udział Wicemarszałkowie Zbigniew Wojciechowski i Michał Mulawa oraz członek zarządu Bartłomiej Bałaban.
W gali uczestniczyli także m.in. Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz Ryszard Madziar, szef gabinetu politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina.

Jak co roku podczas gali organizowanej przez Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości (LAWP) poznajemy zwycięzców w konkursie „Lider Innowacji”, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań. Wygrywają autorzy najlepszych pomysłów, którzy skutecznie i kreatywnie wykorzystują unijne wsparcie. Przez nadanie laureatom tytułu Ambasadorów Lubelskich Funduszy Europejskich propagujemy aktywnie działające firmy z naszego regionu, które w sposób przedsiębiorczy wdrażają innowacje na skalę krajową, a nawet międzynarodową. Wśród nominowanych firm znalazły się przedsiębiorstwa małe i średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa z całego województwa.

Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom za ich kreatywność i innowacyjność, które są kołem zamachowym rozwoju. Gratuluję wyłonionym liderom, bo to wy jesteście naszymi ambasadorami w Polsce i za granicą mówił wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.

W każdej edycji konkursu „Lider Innowacji” wybór nominowanych dokonywany jest spośród przedsiębiorstw, które poprzez umowę z LAWP korzystają z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wśród typowanych do konkursu biznesplanów znajdują się projekty np. z sektorów inżynierii, automatyki, teleinformatyki, gastronomii, opieki medycznej i zdrowia, turystyki, rekreacji i rozrywki czy doradztwa i szkoleń.

Projekty wpisują się w cztery kategorie konkursowe zgodne z inteligentnymi specjalizacjami regionu, tj. Biogospodarka, Medycyna i zdrowie, Informatyka i automatyka oraz Energetyka niskoemisyjna.

Na pierwszym etapie kapituła konkursowa wybrała 12 nominowanych firm, po 3 w każdej kategorii. W drugim etapie zwycięzców konkursu wybrali internauci, którzy od 7 do 12 listopada br. decydowali, do kogo powędrują główne nagrody.

Zaszczytny tytuł Liderów Innowacji w 2022 roku otrzymali:

  • w kategorii Biogospodarka: Mirosław Momot – Warsztat samochodowy Momot;
  • w kategorii Medycyna i zdrowie: Medical Inventi S.A.;
  • w kategorii Informatyka i automatyka: Bitstream Sp. z o.o.;
  • w kategorii Energetyka niskoemisyjna: Szumy Park Hotel & Restaurant – Zakład Gastronomiczny u Antka.

Retransmisję z Gali Przedsiębiorczości można obejrzeć na profilu Youtube i Facebook Lubelskich Funduszy Europejskich.

 Źródło:lubelskie.pl