roboty-drogowe

Zmiany w organizacji ruchu  w okolicach dworca

Od poniedziałku (10 października) nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Dworcowej. Wynika to z kolejnego etapu prac realizowanych przy budowie nowego układu drogowego w rejonie powstającego Dworca Metropolitalnego.

Na ul. Dworcowej dopuszczono wyłącznie dojazd do posesji, który będzie odbywał się od ul. Młyńskiej. Przejazd z ul. Gazowej do ul. Młyńskiej poprowadzono poprzez nowo wybudowany łącznik. Swoją lokalizację zmieni również przystanek komunikacji miejskiej – z placu Dworcowego na ul. Gazową. Z kolei dojście do Dworca PKP wyznaczono wzdłuż ul. Gazowej, która pozostanie ulicą jednokierunkową. Dojazd do ul. 1 Maja oraz taxi pod Dworzec PKP będzie odbywał się tak jak dotychczas – przedłużeniem ul. Gazowej, zaś wyjazd ul. Pocztową. Ul. Gazowa pozostaje jednokierunkowa. Takie zmiany w organizacji ruchu potrwają około 2 miesiące.

Zmiany także w lokali lokalizacji przystanków Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 10 października br. (poniedziałek), przystanki Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02 obsługiwane przez linie nr: 1, 13, 30, 34, 45, 154 i 161, będą przeniesione o ok. 100 metrów z placu Dworcowego na ul. Gazową (w stronę skrzyżowania ulic: Gazowej, Młyńskiej, Stadionowej i Krochmalnej).