UNGCNP_Zanim zamarzna serca

Zanim zamarzną serca
Wesprzyj potrzebujących dołączając do zbiórki pieniędzy na zakup materiałów ocieplających i agregatów prądu dla Buczy. Nie daj im zamarznąć!

 

Przed naszymi sąsiadami obecnie najtrudniejszy okres od początku wybuchu wojny z Rosją. Osoby, które przeżyły bombardowanie, mogą teraz nie przeżyć zimy z powodu braku prądu, okien i dachów. Do wojny dołączyła zima, która już teraz doprowadza do spustoszenia nie tylko na polu bitwy, ale także tam, gdzie ludzie ciągle pozostają w swoich domach. Mając na uwadze aktualną sytuację oraz potrzeby mieszkańców Ukrainy, UN Global Compact Network Poland (UN GCNP) kontynuuje swoje działania pomocowe i na portalu zrzutka.pl ogłasza zbiórkę pieniężną. Zebrane środki sfinansują zakup agregatów prądotwórczych i materiałów budowlanych, które pozwolą zapewnić schronienie i ciepło jak największej liczbie mieszkańców zrujnowanej Buczy, oraz odbudować kluczowe dla infrastruktury miasta budynki.

Niskie temperatury, przeszywający chłód z uwagi na brak prądu, a w wielu domostwach także brak okien i dachów to sytuacja, z jaką obecnie mierzą się mieszkańcy miast w Ukrainie. Mróz to kolejny wróg w tej wojnie. Problemem jest także brak prądu, który utrudnia funkcjonowanie i komunikację niemalże całego kraju. To skutek ostatnich rosyjskich ataków skierowanych na infrastrukturę energetyczną. W odpowiedzi na prośbę przedstawicieli władz Buczy poszukujących ratunku w kryzysowej sytuacji, UN GCNP odpowiada i stara się znaleźć pomoc.

– Bucza i Irpień stały się symbolami brutalności rosyjskiego agresora, a przekazy dokumentujące zbrodnie na ludności cywilnej obiegły kilka miesięcy temu cały świat. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że ci, którzy przeżyli lub powrócili do podkijowskich miejscowości, potrzebują dalszego wsparcia – zarówno materialnego, jak i psychologicznego. Nadejście chłodu brutalnie uświadomiło rozmiar zniszczeń i ogrom potrzeb, sam byłem tego świadkiem podczas wizyty w Buczy kilka tygodni temu. Dlatego jako UN Global Compact Network Poland nie mogliśmy pozostać obojętni na bezpośrednie prośby o wsparcie ze strony burmistrz miasta. Gorąco zachęcamy do dołączenia do zbiórki zarówno biznes, z którym pracujemy na co dzień, jak i wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc. Musimy zdążyć na czas, bo zimno także zabija! – Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

UN Global Compact Network Poland (UN GCNP), czyli polskie biuro największej inicjatywy zrzeszającej zrównoważony biznes, od początku trwania wojny za wschodnią granicą realizuje działania wspierające uchodźców z Ukrainy, ale również mobilizuje polski i światowy biznes do niesienia pomocy. Teraz, gdy jest ona szczególnie potrzebna, organizacja zainicjowała zbiórkę na portalu zrzutka.pl, którą kieruje zarówno do dużych firm, mniejszych przedsiębiorców, jak i każdego z nas. Uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup agregatów prądotwórczych oraz materiałów budowlanych, które trafią do Buczy. Szacowana kwota potrzebna na ich zakup wynosi aż 6 milionów zł.

Potrzeby są ogromne, dlatego liczy się każda wpłata. Pomóżmy Ukrainie przetrwać zimę i wygrać z kolejnym wrogiem!

Link do zbiórki na ZRZUTKA.PL: https://zrzutka.pl/zanimzamarznaserca

Zbiórka potrwa do 26 grudnia 2022 roku.