pexels-vlada-karpovich-6802983

Wynajem ekspresu do kawy – wygoda i opłacalność

W świecie biznesu, gdzie pierwsze wrażenie jest kluczowe, jakość serwowanej kawy może znacząco wpłynąć na doświadczenie klientów. Ekspres do kawy staje się zatem kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu firm, między innymi lokali gastronomicznych, stacji paliw i sklepów spożywczych. Jednak zakup profesjonalnego urządzenia to kosztowna inwestycja. W takiej sytuacji warto rozważyć wynajem ekspresu do kawy.
 
 

Podsumowanie:

  • Bez dobrego ekspresu do kawy trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie kawiarni, restauracji, cukierni, a coraz częściej też stacji paliw czy sklepów spożywczych. Kawa działa bowiem jak magnes na klientów i uczestniczy w budowaniu profesjonalnego wizerunku lokalu.
  • Profesjonalny ekspres do kawy możesz pozyskać na dwa sposoby – w ramach wynajmu lub kupując go na własność. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jednak w kontekście firmy wynajem przekonuje szczególnie mocno.
  • Krótszy lub dłuższy czas trwania umowy, brak jednorazowego i dużego wydatku na początku, a zamiast tego nieduże, comiesięczne raty oraz gwarancja bezpłatnego montażu czy serwisu technicznego – to cechy, które przekonują przedsiębiorców do wynajęcia ekspresu do kawy.

Ekspres do kawy – wynajem z myślą o gastronomii i nie tylko

W gastronomii – restauracjach, kawiarniach, cukierniach i nie tylko – kawa to podstawowy element oferty. Decyduje o tym, jak lokal zostanie odebrany przez klientów, a budując pozytywne doświadczenia, zwiększa szansę ich powrotu. W tych miejscach goście spodziewają się możliwie najlepszego napoju – smacznego, aromatycznego, przygotowanego zgodnie ze sztuką parzenia kawy. W sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych oczekiwania są nieco inne – liczy się przede wszystkim szybkość i łatwość przygotowania oraz działanie pobudzające. Jednak w każdym z tych miejsc wynajem ekspresu do kawy dobrze się sprawdzi. Dlaczego? Poznaj najważniejsze cechy tego sposobu pozyskania urządzenia.

Najważniejsze cechy wynajmu ekspresu do kawy

Elastyczność – umowa wynajmu obowiązuje przez okres od 12 do 24 miesięcy. Ty wybierasz, który wariant interesuje Cię bardziej. Po tym czasie współpraca dobiega końca i jeśli biznes nie przynosi oczekiwanych zysków, możesz po prostu zrezygnować z ekspresu, bez dodatkowych kosztów. W przeciwieństwie do zakupu, w przypadku którego ponosisz duży wydatek na początku, a nieprzydatne już urządzenie wymaga utylizacji lub sprzedaży.

Finansowanie – jeśli nie dysponujesz kwotą wystarczającą na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy lub czujesz, że mogłoby to wręcz niebezpiecznie nadwyrężyć firmowy budżet, wynajem ekspresu kawowego to świetne rozwiązanie. Wymaga od Ciebie wyłącznie opłacania niewielkiego, miesięcznego czynszu. W ramach tej kwoty często otrzymujesz gwarancję bezpłatnej dostawy i instalacji urządzenia, a także pomocy technicznej w razie awarii czy darmowych środków czystości, niezbędnych do prawidłowej pracy ekspresu. To wszystko ma znaczenie w kontekście wydatków firmowych.

Dostępność – decydując się na wynajem ekspresu do kawy od renomowanego dostawcy, na przykład Tchibo Coffee Service, otrzymujesz dostęp do zróżnicowanej puli najnowszych urządzeń. Z pomocą doradcy wybierzesz najlepszy model, czyli dopasowany do specyfiki i potrzeb Twojego lokalu. Ekspres przelewowy, automatyczny, a może kolbowy? Każdy z nich jest w zasięgu Twojej ręki. I wcale nie musisz od razu kupować go na własność.