totalizator-sportowy-przekazanie-aut
Fot. PAP/S. Leszczyński

Totalizator Sportowy przekazał KAS nowe pojazdy, które pomogą w walce z szarą strefą

Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego wręczył przedstawicielom Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) kluczyki do jedenastu nowych samochodów. Auta będą wspierać tę instytucję w walce z szarą strefą m.in. w obszarze gier hazardowych. Przekazanie pojazdów odbyło się podczas konferencji na należącym do Totalizatora Sportowego Torze Służewiec.

Udział szarej strefy w rynku gier hazardowych online zmalał w Polsce w ciągu ostatnich czterech lat z 80 do ok. 25 proc. To efekt m.in. wprowadzonej w 2017 r. nowelizacji Ustawy o Grach Hazardowych, działań KAS oraz coraz atrakcyjniejszej oferty (stacjonarnej i online) legalnych operatorów. Szara strefa wciąż jednak generuje wielomiliardowe straty dla budżetu, a walka z nią jest jednym z priorytetów organów administracji skarbowej oraz celnej.

Szara strefa to nieuczciwość i naruszenie zasad solidarności społecznej. To mniejsze wpływy do budżetu i niedofinansowanie usług publicznych, z których wszyscy korzystamy. Brak przestrzegania standardów odpowiedzialnej gry istotnie wpływa także na bezpieczeństwo graczy” – tłumaczył Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Olgierd Cieślik był gospodarzem zorganizowanego na warszawskim Torze Służewiec spotkania z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej – instytucji prowadzącej i koordynującej działania przeciwko szeroko pojętej szarej strefie, również w obszarze gier hazardowych.

W ciągu minionych 5 lat nasi funkcjonariusze zabezpieczyli 67 tys. nielegalnych urządzeń, a blisko 7,5 tys. osób usłyszało zarzuty. Natomiast w latach 2020-2021 KAS udało się zablokować ponad 14 tys. stron internetowych nielegalnie oferujących gry hazardowe w Polsce” – powiedział Mariusz Gojny, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Centralnym punktem spotkania było przekazanie przez Totalizator Sportowy Krajowej Administracji Skarbowej nowych samochodów. Auta, podobnie jak dostarczony KAS w zeszłym roku wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy, mają pomóc w jeszcze efektywniejszym ograniczaniu szarej strefy.

„Totalizator Sportowy i Krajową Administrację Skarbową łączy ścisła, długofalowa współpraca i jeden cel – skuteczna walka przeciwko przestępcom działającym w obszarze gier hazardowych” – zaznaczył Olgierd Cieślik.

Jedenaście przekazanych dziś przez Totalizator Sportowy pojazdów ma zwiększyć mobilność działających w terenie funkcjonariuszy KAS, a także pomóc w transporcie i zabezpieczaniu przejętych urządzeń oraz ich danych. Pięć kolejnych aut spółka dostarczy KAS w późniejszym terminie.

>>Wygrywamy razem<<, przewodnie hasło marketingowe Totalizatora Sportowego, doskonale podsumowuje nie tylko dzisiejsze wydarzenie, ale również całą naszą współpracę z KAS. Tym zwycięstwem będzie zminimalizowanie wpływów szarej strefy skutkujące powszechną dostępnością uczciwej, bezpiecznej rozrywki spełniającej najwyższe standardy” – podkreślił Olgierd Cieślik.

Źródło informacji: PAP MediaRoom