KV dla Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka wciąż szuka ponad 4800 wolontariuszy. To ostatni moment, by się zgłosić!

Osoby potrzebujące pomocy żyją w naszym najbliższym otoczeniu – w sąsiedniej dzielnicy, bloku tuż obok czy mieszkaniu naprzeciwko. W promieniu 500 m od każdego z nas aż 5 osób zmaga się ze skrajnym ubóstwem. Często nikt ich nie dostrzega!

 

Udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki może sprawić, że takie osoby poczują się zauważone i otrzymają pomoc. To ostatni moment, by dołączyć do wolontariuszy nadchodzącej edycji Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości! By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

Pomóc można takim osobom, jak Pan Adam, do którego dotarła wolontariuszka Joanna. Mężczyzna cierpi na depresję i zmaga się z niepełnosprawnością. Jego potrzeby? Niewielkie. Żywność i kuchenka gazowa, by w końcu mógł zjeść ciepły posiłek. Dla Pana Adama najważniejsze były odwiedziny Wolontariuszy. W końcu mógł z kimś porozmawiać. Poprosił, by odwiedzić go jeszcze raz.

Najwięcej wolontariuszy Szlachetnej Paczki brakuje w województwach mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i małopolskim. To, do ilu rodzin Szlachetna Paczka dotrze w tym roku zależy od tego, ilu wolontariuszy zrekrutujemy, a każda zrekrutowana osoba, to szansa dla trzech rodzin na lepsze życie.

KV dla Akademii Przyszłości