naukowiec

Rusza nowy program grantowy Fundacji Empiria i Wiedza

„Talenty Jutra”


„Talenty Jutra” to program, którego celem jest inspirowanie młodych ludzi do tworzenia innowacji i realizacji projektów naukowo-badawczych w naukach ścisłych i medycynie. Fundacja dofinansuje młodych naukowców grantami o łącznej wartości 500 tys. złotych.

Konkurs skierowany jest do młodych ludzi w wieku 15-25 lat.

„Naszym celem jest budowanie kapitału społecznego poprzez inwestowanie w edukację i wiedzę. Mamy nadzieję, że dzięki Talentom Jutra powstaną rewolucyjne wynalazki” – mówi Zuzanna Piasecka, prezes Fundacji Empiria i Wiedza.

Projekty można zgłosić w pięciu kategoriach:

– biotechnologia,

– informatyka i nauki inżynieryjno-techniczne,

– nauki biologiczne oraz nauki o zdrowiu i medycyna,

– nauki chemiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku,

– nauki fizyczne i astronomia.

 

Młodzi naukowcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie, muszą złożyć wniosek na stronie generator.empiriaiwiedza.pl. Mają na to czas do 15 listopada 2022 r.

Jeden projekt może otrzymać dofinansowanie w kwocie 25 tys. złotych.

Gala finałowa, podczas której jury wybierze 20 najlepszych projektów, odbędzie się 10 stycznia 2023 r. w Planetarium w Chorzowie. Udział w wydarzeniu wezmą polscy i zagraniczni przedstawiciele świata nauki.

„Zależy nam na tym, aby Talenty Jutra były konkursem cyklicznym. W tym roku mamy do przekazania zwycięzcom pół miliona złotych, mam nadzieję, że w przyszłych latach będziemy mogli wesprzeć jeszcze większe inicjatywy, przyznając większe dofinansowanie” – zapowiada prezes Zuzanna Piasecka.

Więcej informacji o „Talentach Jutra” znajdziesz na stronie empiriaiwiedza.pl.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom