Rusza jesienna edycja projektu „Kawiarenki językowe”
Zapisy do udziału w projekcie trwają do 9 listopada
Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Rusza jesienna edycja projektu „Kawiarenki językowe”. Studenci z Lublina poznają sposób funkcjonowania firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych i zyskają umiejętności zwiększające ich kompetencje na rynku pracy. W trakcie 10 spotkań rozwiną umiejętności lingwistyczne, językowe, programistyczne, komunikacyjne, które wchodzą w skład kompetencji jutra. Udział w projekcie jest bezpłatny, a zapisy trwają do 9 listopada.

– We współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych zachęcamy do udziału w projekcie, który umożliwi lubelskim studentom wejście na rynek pracy oraz wsparcie w pozyskiwaniu nowych kadr partnerom projektu. Uczestnictwo w warsztatach jest szansą na poznanie specyfiki branży poprzez bezpośredni kontakt z jej przedstawicielami, a także na zwiększenie kompetencji i kwalifikacji, których oczekują przyszli pracodawcy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Uczestnicy nadchodzącej edycji „Kawiarenek językowych” dowiedzą się, jak rozpocząć i rozwijać swoją karierę, tworzyć CV oraz poznają kluczowe kompetencje miękkie i twarde, które oceniane są m.in. w trakcie rozmów rekrutacyjnych. W programie projektu przewidziano m.in.: warsztaty przybliżające nowoczesne technologie, jakie wykorzystywane są w outsourcingu w księgowości, zasady metodyki Design Thinking, a także spotkanie z testerem oprogramowań, który wyjaśni zasady codziennej pracy w tym zawodzie. 

Aby wziąć udział w projekcie należy zebrać grupę znajomych i wybrać osobę ją reprezentującą, zwaną Ambasadorem. Spośród aktywność dostępnych pod linkiemotwiera się w nowej karcie, należy wytypować jedną i zarejestrować się na stronieotwiera się w nowej karcie. Wyłącznie Ambasador może zarejestrować grupę na wybrane wydarzenie. Zapisy do udziału w projekcie trwają do 9 listopada (środa). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Kawiarenki językowe” realizowany jest w ramach programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”. Powstał z inicjatywy Miasta Lublin we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, lubelskimi uczelniami wyższymi oraz środowiskiem edukacyjnym. Projekt poprzez podniesienie świadomości prowadzonej działalności firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie wpisuje się w strategię działań wdrożeniowych Strategii Lublin 2030 oraz przyznany Miastu Lublin tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Wiosną, w pilotażowej edycji projektu, w warsztatach uczestniczyło 110 studentów z lubelskich uniwersytetów.