rozlicz-pit-w-lublinie

Rozlicz swój PIT w Lublinie i  wygraj cenne nagrody

Każdy z mieszkańców, rozliczający podatek dochodowy w Lublinie, ma szansę na wygraną w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. W tym roku czeka łącznie 15 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości: 1000 zł i 2000 zł. Nagrodą główną, podobnie jak w latach ubiegłych, jest samochód osobowy o napędzie hybrydowym. Łączna wartość nagród w Loterii wynosi blisko 110 tys. zł. Od 1 lutego mieszkańcy mogą już zgłaszać się do loterii.

– Rozliczając podatki w naszym mieście, mamy realny wpływ na jego rozwój. To środki, które zasilają budżet miasta, więc także lubelskich szkół i przedszkoli, finansują oświetlenie dróg i chodników, komunikację miejską, sprzątanie ulic, czy wsparcie osób w potrzebie. Wskazując w deklaracji Lublin jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek trafia do budżetu miasta, przyczyniając się do wzrostu jego dochodów. Mamy nadzieję, że wpływy związane z nowo zarejestrowanymi podatnikami częściowo zrekompensują straty wywołane przez rządowy program Polski Ład – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Przez zmiany legislacyjne w systemie podatkowym budżet Lublina starci w tym roku blisko 300 mln zł. Dodatkowo, dochody z PIT w 2023 roku będą niższe o blisko 90 milionów złotych od uzyskanych z tego tytułu w 2022 roku. Pieniądze z PIT stanowią około 1/5 wszystkich dochodów budżetu Miasta Lublin. Według danych Izby Administracji Skarbowej, w Lublinie jest ok. 240 tys. czynnych podatników PIT. Wpływ do kasy miasta w 2022 r. od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie to średnio ok 2,4 tys. zł. W 2023 r. kwota ta będzie niższa i wyniesie około 2,1 tys. zł.

W Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy, którzy złożą deklarację podatkową za 2022 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazując w niej Lublin jako miejsce zamieszkania. Warunkiem jest również zgłoszenie swojego udziału w loterii. Najprostszą metodą jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie internetowej lublin.eu/PIT

Można też udać się do jednego z Punktów Obsługi Loterii, aby na miejscu wypełnić dostępny tam kupon (formularz papierowy) i wrzucić go do specjalnej urny. Punkty Obsługi Loterii, czynne od 1 lutego do 2 maja, zlokalizowane są we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wolska 11), w Wydziale Komunikacji (ul. Czechowska 19a), biurowcu przy ul. Spokojnej 2 i Ratuszu (pl. Łokietka 1).

W tym roku, na zwycięzców loterii czeka łącznie 16 nagród rzeczowych, w tym 5 nagród pieniężnych o wartości 2000 zł i 10 nagród pieniężnych o wartości 1000 zł. Nagrodą główną jest samochód osobowy Suzuki Swift Hybrid o wartości jednostkowej 80 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną przeznaczoną na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej.

Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są do 2 maja. W ubiegłorocznej, czwartej edycji uczestniczyło 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w Lublinie po raz pierwszy. Akcja „Rozlicz PIT w Lublinie” prowadzona jest od 2019 r.

 źródło:lublin.eu