nocowanie

Krajowy lider rynku pośrednictwa noclegowego stawia na natychmiastowe rezerwacje i wprowadza innowacyjną opcję Abonament Plus.

Dla turystów – wygodna, natychmiastowa rezerwacja noclegu. Dla partnerów – tańsze rezerwacje, lepsza obsługa i szansa na ściągnięcie zagranicznych turystów. Nocowanie.pl, lider polskich portali turystycznych, uruchamia gigantyczny projekt, który pozwoli serwisowi lepiej odpowiedzieć na rosnące oczekiwania turystów i konkurować z największymi europejskimi graczami. Do końca roku liczba obiektów na portalu z opcją natychmiastowej rezerwacji ma wzrosnąć do 12 000.

Nocowanie.pl, największy polski serwis rezerwacyjny i jednocześnie jedna z najczęściej odwiedzanych witryn turystycznych, jest częścią drugiej największej grupy turystycznej w Europie Środkowo Wschodniej: Grupy Szallas, należącej do Wirtualnej Polski.

Nocowanie.pl przez 18 lat funkcjonowało w modelu abonamentowym, dając użytkownikom tylko możliwość wysłania zapytań do obiektów noclegowych w Polsce. Gospodarze współpracujący z portalem otrzymywali za jego pośrednictwem wiadomości czy telefony i sami dokonywali ostatecznej rezerwacji.

„Do dzisiejszego kroku przygotowywaliśmy się ostatnie dwa lata. Dziś, 12 marca, przełączamy na rezerwacyjność 12 największych miast. Później – co miesiąc – kolejne. W grudniu 2024 ponad 70% naszego ruchu będzie trafiać do lokalizacji rezerwacyjnych. To jest dla Nocowanie.pl największa zmiana od chwili założenia 18 lat temu i nasza największa szansa na rozwój w przyszłości. To odpowiedź na zmieniające się oczekiwania. Turyści chcą noclegów w świetnych cenach i dostępnych od razu, wysyłanie zapytań ma swoich fanów, ale ich liczba maleje” – mówi Tomasz Machała prezes Nocowanie.pl.

Tylko w zeszłym roku Nocowanie.pl pozyskało 3 000 obiektów w modelu rezerwacyjnym, dzięki czemu serwis umożliwiał dokonanie natychmiastowej rezerwacji online w ponad 8199 tysięcy obiektów noclegowych na terenie całej Polski oraz wysłanie zapytania do ponad 13 500 kolejnych sprawdzonych obiektów.

W tym roku serwis planuje zdobyć kolejnych kilka tysięcy partnerów w modelu rezerwacyjnym, a istotnym elementem transformacji portalu jest wprowadzenie innowacyjnej opcji Abonament Plus, łączącej korzyści z obu dotychczasowych rozwiązań.

„Do nowej formy współpracy przekonaliśmy właścicieli tysiąca obiektów noclegowych. Nasza oferta rezerwacyjna spotyka się z uznaniem na rynku, ponieważ oferujemy znacząco niższą prowizję niż nasz zagraniczny konkurent, dbamy o satysfakcję partnerów z naszego Biura Obsługi, oferujemy pakiety marketingowe, wynikające z naszej obecności w Grupie Wirtualna Polska” – podkreśla Magda Kędzierska, dyrektor sprzedaży Nocowanie.pl. Dodaje, że do połowy przyszłego roku Nocowanie.pl przełączy na nowy model 95% całego ruchu na portalu.

W ramach transformacji już teraz noclegi w 12 popularnych miejscowościach w Polsce stały się dostępne do rezerwacji online. Dla turystów ta zmiana oznacza zachowanie korzystnych cen, z których znany jest portal, przy zwiększonej wygodzie dokonywania natychmiastowych rezerwacji.

Widoczność obiektu w Internecie – jak zauważają sami gospodarze – to obecnie jeden z kluczowych aspektów walki o turystów, tymczasem partnerstwo z Nocowanie.pl w opcji Abonament Plus zapewnia obecność jednocześnie na dwóch portalach w Polsce: Nocowanie.pl i Noclegi.pl. Nocowanie to 18 lat doświadczenia na polskim rynku, Noclegi to 6-letnia historia. Oba serwisy planują w 2024 roku wysłać na urlop w Polskę blisko 1 milion Polaków i mieć 100 000 rezerwacji natychmiastowych.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że obecność w Nocowanie.pl w ramach nowego modelu pozwala zdobyć gości z Czech, Węgier i Rumunii, bo oferta obiektu prezentowana będzie również w trzech innych portalach grupy: Szallas.hu, Travelminit.ro, Hotel.cz, które miesięcznie odwiedza ponad 5 milionów użytkowników.

Źródło informacji: Nocowanie.pl