Próbny egzamin ósmoklasisty_

W ramach inicjatywy społeczno-edukacyjnej organizujemy pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jest to bezpłatne wydarzenie, które pozwoli każdemu uczniowi przekonać się, co już umie, a co powinien jeszcze powtórzyć przed prawdziwym egzaminem.

W połowie maja uczniowie kończący podstawówkę przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały decydujący wpływ na rekrutację do szkół średnich.

Nikogo nie dziwi zatem, że w wielu polskich domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na utrwalanie materiału z polskiego, matematyki i angielskiego. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może przydałoby się jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizatorem jest platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? – Zależało nam, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, ze względu na większą wygodę – mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18.04.2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. – Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów – dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy zapisać się na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w domowych, komfortowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu – chociażby pod względem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać wyższy rezultat w połowie maja.