Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Młodzież z Ukrainy i Polski spotkała się w Miejscówce – przestrzeni integracyjnej w SKENDE – na pierwszych warsztatach Urban Clubu.Lublin dla dzieci i młodzież – Jestem dla Miasta. W trakcie spotkania pn. „Natura w mieście” uczestnicy mieli okazję spotkać się ze studentami z UMCS, którzy poprowadzili zajęci i opowiedzieli o tym, dlaczego „zielone miasta” są przyszłością.

Wiedzą na temat projektowania zieleni podzielił się Wojciech Januszczyk z Fundacji Krajobrazy. Na zakończenie zajęć młodzież przygotowała swoją mini łąkę kwietną. Zajęcia były doskonałą okazją do poznania się bliżej i wypracowania własnych pomysłów, które mogą usprawnić funkcjonowanie miasta.

 

W ramach wydarzenia odbędzie się jeszcze 3 spotkania, które poruszą tematy:

  • Stabilność systemu energetycznego w mieście (24 listopada, godz.17:00);
  • Przedsiębiorczość i miasto (1 grudnia, godz.17:00);
  • Od(roz)budowa miasta (8 grudnia, godz.17:00).

Na zakończenie projektu (data będzie ustalona niebawem) wszyscy uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić Ratusz, spotkać się z przedstawicielami władzy i przedstawić pomysły wypracowane podczas Urban Club.

 

Nadal można dołączyć do Urban Club.Lublin. Udział jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Szczegóły i link do zapisów znajduje się na www.skendeshopping.pl/urban-club

 

Projekt powstał we współpracy Urzędu Miasta Lublin, Fundacji Efekt Dziecka, SKENDE i IKEA, w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin2023.

 

 

Fot. Jakub Orzechowski