mapa-t-d-p

ORLEN Paliwa głównym sponsorem
Tour de Pologne Junior

Tour de Pologne Junior to prestiżowa impreza dla dzieci, związana z największym kolarskim wydarzeniem w Polsce, jakim jest Tour de Pologne UCI World Tour. 

W tym roku ORLEN Paliwa już po raz trzeci z rzędu został Sponsorem Głównym juniorskiej edycji słynnego wyścigu.

Podczas czterech etapów – w Lublinie, Sanoku, Rzeszowie i Krakowie, młodzi kolarze i kolarki będą walczyć o żółtą koszulkę lidera ORLEN Paliwa oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

„Konsekwentnie angażujemy się w projekty sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. Wspierając młodych sportowców, przyczyniamy się do rozwoju profesjonalnych zawodników, którzy w przyszłości mogą brać udział w zawodach krajowych oraz reprezentować Polskę w zawodach międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że promowanie aktywności fizycznej zachęci najmłodszych do prowadzenia zdrowego trybu życia”mówi Janusz Kogut, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

Głównym celem Tour de Pologne Junior jest promocja aktywnego spędzania czasu, a także popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży.  Impreza od początku istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony trenerów, zawodników i rodziców.

Tour de Pologne Junior rozpocznie się 30 lipca br. w Lublinie. Uczestnicy wyścigu będą mieli okazję współzawodniczyć na fragmencie trasy Tour de Pologne i poznać najlepszych kolarzy na świecie. Rywalizacja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Kamila Bortniczuka. Zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach poznamy 5 sierpnia br. w Krakowie.

 „To już kolejny rok, kiedy organizuję ten wyścig i wspaniale jest patrzeć jak zawodnicy, którzy kiedyś startowali w Tour de Pologne Junior, należą dzisiaj do czołowych grup zawodowych” – przyznaje Agata Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

 Od 2020 roku Tour de Pologne Junior to także Memoriał Mariana Więckowskiego – legendy polskiego kolarstwa, trzykrotnego zwycięzcy wyścigu Tour de Pologne, który po zakończeniu kariery został trenerem w  Hutniku Warszawa, a od 1975 do emerytury był szefem wyszkolenia w PZKol. Później pracował jeszcze jako koordynator ds. szkolenia dzieci i młodzieży.

 Zapisy do tegorocznej edycji Tour de Pologne Junior ruszyły na początku czerwca i potrwają do 20 lipca br.

 Do zobaczenia na trasie!