Zdjęcie uśmiechniętego mężczyzny na tle ciężarówki.

Międzynarodowy dzień kierowcy zawodowego. Wyzwania branży transportowej z perspektywy kierowcy 

  Branża transportowa, nie tylko w Polsce, od dłuższego czasu mierzy się z problemem braku kierowców. Powodów braku kandydatów do pracy jest wiele. W okolicznościach obchodów Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego, obchodzonego w tym roku 10 maja, MAOBI Group oraz ASMO Solutions przygotowało raport „Praca kierowcy zawodowego w Polsce. Ocena sytuacji.”

Dokument zawiera ważne dane statystyczne, a także prezentuje wyniki badań, doświadczeń i obserwacji agencji, obsługującej, od ponad 10 lat, zatrudnienie w branży transportowej.

Wieloletnie doświadczenie i tysiące przeprowadzonych dialogów z kandydatami, pracownikami i reprezentantami firm transportowych zainspirowały ASMO Solutions do zgromadzenia spostrzeżeń i wniosków odnoszących się do trudności, z jakimi mierzy się branża: firmy i kierowcy.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu.

MAOBI Group działa na rynku od 2014 roku. Jest właścicielem spółek: ASMO Solutions Deutshland Gmbh, Dungito Polska, Dungito Recrutare Rumunia, specjalizujących się w rekrutacji pracowników, outsourcingu i leasingu pracowniczym.

MAOBI Group funkcjonuje scalając potrzeby międzynarodowego i polskiego rynku pracy. Zakres działania firmy obejmuje pozyskiwanie kandydatów w krajach Europy Środkowo – Wschodniej na potrzeby klientów z krajów DACH i Kanady. Firma prowadzi procesy rekrutacyjne dla pracowników wyspecjalizowanych branż takich jak: transport, logistyka, przemysł. Rolą MAOBI Group jest kompleksowa opieka nad procesem rekrutacyjnym pracownika oraz pełna obsługa podczas trwania zatrudnienia.

 

MAOBI GROUP Sp. z o.o. (maobi-group.com)

ASMO Solutions to agencja zatrudnienia działająca od 2014 roku. Misją firmy jest scalenie potrzeb niemieckiego rynku pracy z potrzebami pracowników pochodzących z Polski. Agencja rekrutuje i obsługuje, przez cały okres trwania zatrudniania, takie grupy zawodowe jak: kierowcy, pracownicy przemysłu i logistyki. Firma gwarantuje stabilne, bezpieczne i uczciwe zatrudnienie, głównie w Niemczech.

www.asmo-solutions.com

 

 Źródło informacji: MAOBI Group