lato-air-portlublin

Wystartował pierwszy samolot do Monastyru w Tunezji. W Porcie Lotniczym Lublina rozpoczął się sezon wakacyjny Lato 2023.

Tegoroczna oferta z lubelskiego lotniska jest wyjątkowo atrakcyjna. Kierunków jest więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji więcej jest też lotów do sprawdzonych już destynacji. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii lubelskiego lotniska do siatki połączeń dołączają loty do Tunezji. Już 3 czerwca wystartowały dwa pierwsze samoloty do tureckiej Antalyi. Dwa dni później, w poniedziałek, przed godz. 5 rano, pierwszym rejsem odlecieli turyści do Tunezji.

Zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnego, poza Chorwacją i Bułgarią, kierunku z lotniska w Lublinie. Współpraca z takim lotniskiem jak Port Lotniczy Lublin daje duża szansę na powiększenieklientów. W ten sposób docieramy z naszą ofertą do osób z mniejszych miejscowości, dla których często dalekie odległości od lotnisk były barierą do zakupu wycieczki – mówi prezes Biura Podróży Exim Tours Marcin Małysz.

Exim Tours jest częścią Der Touristik Group, która od ponad 20 lat tworzy jedną z największych firm turystycznych w Niemczech. To drugi pod względem wielkości organizator wakacji w Niemczech, a sieć sprzedaży jest obecna w ponad 14 krajach, w tym również w Polsce.

Choć to dopiero początek wakacji, to już cieszę się, że udało nam się przygotować dla mieszkańców dobrą ofertę, dzięki współpracy z dotychczasowymi i nowymi partnerami. Liczę, że będzie ona rozwijała się także w kolejnych latach. Nasz region ma duży potencjał dla biur podróży, z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców Lubelskiego, którzy decydują się na wakacje z wylotem z najbliższego, naszego lotniska – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Oprócz Tunezji, po raz pierwszy z Lublina będzie można polecieć również na grecką wyspę Rodos. Loty rozpoczną się 23 czerwca.


W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wypoczynkiem w Turcji, od początku czerwca realizowane będą loty do Antalyi aż cztery razy w tygodniu. Niezmiennym powodzeniem cieszą się loty do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu i Burgas w Bułgarii. Ponadto świetną alternatywą dla komunikacji samochodem czy pociągiem są loty z Lublina, dwa razy w tygodniu, nad polskie morze do Gdańska. Atrakcyjnym w sezonie wypoczynkowym kierunkiem jest też
z pewności Mediolan, dokąd samoloty z Portu Lotniczego Lublin latają trzy razy w tygodniu.

Wakacyjne destynacje #LećzLublina

  • SPLIT – Chorwacja
  • BURGAS – Bułgaria
  • MONASTYR – Tunezja
  • ANTALYA – Turcja
  • GDAŃSK – Polska
  • RODOS – Grecja

 więcej na stronie > https://www.airport.lublin.pl/destynacje/lato