Plakat promujący program edukacyjny TOP Women w e-biznesie.

Kobieto, czas na biznes – zgłoś się do projektu TOP Women w e-biznesie 

 Trwają zapisy do IV edycji bezpłatnego programu edukacyjno – rozwojowego w formule online, dzięki któremu kobiety robią odważny krok w kierunku życiowej zmiany – otwierają firmy, zmieniają pracę, po prostu stawiają na siebie. Dowód? Do trzech edycji programu, łącznie zgłosiło ponad 3000 kobiet, wydano około 700 certyfikatów a absolwentki programu otworzyły swoje firmy i dalej się rozwijają.

Kobiety chcą być niezależne i rozwijać się biznesowo – potrzebują tylko większej zachęty, mentoringowego i merytorycznego wsparcia. Program, powstał z inicjatywy Fundacji Kobiety e-biznesu i jest właśnie odpowiedzią na realne potrzeby kobiet, dotyczące otworzenia firmy czy rozwoju zawodowego.

Warto podkreślić, że nie jest to kolejne szkolenie, podczas którego zdobywa się głównie teoretyczną wiedzę dot. prowadzenia biznesu online i narzędzi. Kobiety, dzięki warsztatom i case studies, zdobywają praktyczne umiejętności, przechodzą też wizerunkową metamorfozę, która dodaje im pewności siebie. Wysoka jakość szkolenia i jego praktyczny wymiar, możliwe są m.in. dzięki zaproszeniu do projektu ekspertów ze znanych firm i organizacji takich jak: Allegro, Nest Bank, Paczka Orlen, PAIH Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Przelewy24, Future Collars, Hebe, Ziaja, Sky -shop, Bateau, Polska Izba Gospodarki elektronicznej.

 Co mówią partnerzy programu?

Jesteśmy partnerem merytorycznym edukacyjnego programu Top Women w e-biznesie od samego początku jego powstania, ponieważ dostrzegliśmy jego potencjał i uwierzyliśmy w sukces. To ważna inicjatywa, która skupia się na aktywizacji zawodowej i wyrównywaniu szans kobiet w biznesie. Jako Fundacja Polska Bezgotówkowa mamy świadomość wyzwań z jakimi muszą mierzyć się na co dzień szczególnie mali przedsiębiorcy. Wpieramy mocno przedsiębiorczość i edukację cyfrową – nie tylko kobiet. Wiemy jak istotne są tego typu programy. Dzięki nimi powstają nowe lokalne biznesy, a istniejące rozwijają się i zwiększają swój zasięg. Doceniamy kobiecy potencjał i kibicujemy wszystkim przedsiębiorczym paniom” – komentuje Anna Spychalska-Grzeszek, dyrektor obszaru marketingu i produktów w Fundacji Polska Bezgotówkowa.

E-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, a logistyka jest jego filarem. ORLEN Paczka jest jednym z liderów w kategorii dostaw do automatów paczkowych. Dlatego zależy nam na edukowaniu przedsiębiorczyń jak wykorzystać potencjał drzemiący w logistyce. To nie tylko forma dostawy przesyłek ze sklepu do kupującego. To również ogromny driver napędzający sprzedaż. Często forma i cena dostawy decyduje o wyborze danego sklepu. Konsumenci są niesamowicie wrażliwi na cenę przesyłki. Już zaledwie 2 zł w cenie dostawy zmienia preferencje zakupowe 52% konsumentów. Zrozumienie wrażliwości cenowej i tego jak ją wykorzystać to podstawa sukcesu w e-handlu. Tego właśnie chcemy nauczyć osoby rozpoczynające swoją przygodę z e-commerce” – powiedział Bartosz Bielak, członek zarządu RUCH S.A., operatora logistycznego ORLEN Paczki.

 W programie bezpłatnie weźmie udział 250 kobiet

Kto może się zgłosić? Każda kobieta, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia, która potrzebuje zmiany – marzy o własnym biznesie, chce zmienić zawód, zdobyć nowe kompetencje, także cyfrowe i poznać inne osoby, które wspierają i inspirują. Wystarczy wysłać zgłoszenie i przedstawić w nim swoją motywację. Zgłoszenia można wysyłać do 14.01.2024 r.

Jesteś gotowa na zmianę? Zapraszamy tutaj:   https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen/formularz-zgloszeniowy/ 

 

 Źródło informacji: Fundacja Kobiety e-biznesu