Jaki ekspres ciśnieniowy na prezent?
Propozycje do 1200 z
ł

Chcesz podarować komuś ekspres ciśnieniowy? To jeden z lepszych pomysłów prezentu na ślub, urodziny lub jubileusz! Każdy miłośnik kawy ucieszy się z urządzenia do przygotowywania aromatycznego napoju! Dowiedz się, jaki model kupisz w budżecie do 1200 zł i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią opcję dla bliskiej ci osoby!

 
 

Komu podarować ekspres ciśnieniowy?

Ekspres ciśnieniowy to jeden z prezentów, który przypadnie do gustu praktycznie każdemu! Jeśli szukasz atrakcyjnego podarunku na nowe mieszkanie, ślub, urodziny, to idealny pomysł. Upewnij się jednak, że osoba, którą chcesz obdarować, nie ma już urządzenia do przygotowywania kawy, z którego jest zadowolona. Jeśli nie jesteś pewien – możesz zawsze wybrać się do tej osoby… na kawę, by sprawdzić, jaką ci poda!

Dobry ekspres ciśnieniowy będzie dobrą opcją zarówno dla zapalonych kawoszy, jak i osób, które kawą częstują głównie gości. Pamiętaj tylko, by zdecydować się wówczas na możliwie kompaktowy model!

Czy budżet do 1200 zł wystarczy na dobry ekspres ciśnieniowy? To zależy od tego, jakiego modelu szukasz! W przypadku większej uroczystości możesz zdecydować się na prezent składkowy, powiększając zakładaną kwotę!

Jakie są ekspresy ciśnieniowe?

Ekspres ciśnieniowy oznacza szeroki wybór sprzętów, które do zaparzania kawy wykorzystują wysokie ciśnienie. Wśród tego rodzaju urządzeń możesz wyróżnić:

  • ekspresy kapsułkowe;
  • ekspresy kolbowe;
  • ekspresy ciśnieniowe automatyczne.

Czym się różnią? Ekspres kapsułkowy to niewielkie urządzenie, które nie zajmie wiele miejsca na blacie. Kawę przygotujesz, korzystając ze specjalnej kapsułki. Powinna być firmowana tym samym logo, co producent ekspresu. Oprócz klasycznych kaw znajdziesz też kawy mleczne (z oddzielną kapsułką z mlekiem), gorące czekolady, kakao lub herbaty. Ekspresy tego typu są niedrogie – kosztują kilkaset złotych. Jeśli jednak policzysz koszt jednostkowy napoju, będzie on stosunkowo wysoki – dlatego nie jest to optymalny wybór dla kogoś, kto pije dużo kawy!

Inną opcją jest ekspres kolbowy! To z kolei sprzęt idealny dla prawdziwych kawoszy, którzy mogą zaangażować się w każdy etap przygotowywania aromatycznego napoju. Kawa, której używasz w tym ekspresie, to kawa mielona. Potrzebujesz ją zmielić wcześniej za pomocą młynka lub kupić gotową mieszankę w sklepie. Ekspresy kolbowe nie są dużymi urządzeniami, a przy tym – często zachwycają designem! Na rynku znajdziesz wiele przykładów modeli, których wzornictwo nawiązuje do stylu retro – możesz poczuć się jak w prawdziwej włoskiej kawiarni! Z modeli kolbowych – chociaż przemysłowych – korzystają bariści. Obdarowany może odnaleźć w sobie prawdziwą pasję do przygotowywania kawy i eksperymentowania z różnymi napojami!

Najbardziej zaawansowana, najdroższa opcja to ekspres ciśnieniowy automatyczny. Kawę przygotujesz za pomocą jednego dotknięcia przycisku. Możesz używać kawy ziarnistej – urządzenie wyposażone jest w młynek. Tym, co ma znaczenie przy wyborze tego modelu, jest lista napojów przygotowywanych automatycznie – grunt, by znalazł się na niej ten, który najchętniej pije osoba, dla której szykujesz prezent!

Jaki ekspres do 1200 zł wybrać?

Mając budżet do 1200 zł najlepiej zdecydować się na model kolbowy! W takiej kwocie możesz kupić najlepiej zaprojektowane, zachwycające modele, które będą prawdziwą ozdobą kuchni – na przykład ARIETE 138915 lub DE LONGHI EC 685.R Dedica Style. Oba doskonale wpiszą się w kuchenne wnętrze urządzone w stylu retro lub będą atrakcyjnym detalem w nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni.

Czy w budżecie do 1200 zł kupisz ekspres ciśnieniowy automatyczny? Trzeba dołożyć kilkaset złotych – są modele za mniej niż 2000 zł. Jeśli zależy ci na tym konkretnym rodzaju urządzenia, dobrze złożyć się z inną osobą, która wybiera się na tę samą uroczystość!

Do ekspresu dobrze dorzucić paczkę lub dwie ulubionej kawy – wiele osób przepada za arabiką. Dobrze sprawdzają się też jej mieszanki z robustą!

Wiesz już, jaki sprzęt wybrać? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe w sklepie MediaMarkt, porównaj specyfikację i opinie użytkowników, by wybrać najlepszą opcję w twoim budżecie!