internetztelewizja-jakipakietkupic

Internet z telewizją – jaki pakiet kupić?

Dobrze działający internet stacjonarny i TV to niezbędne wyposażenie domu. Dzięki nim można pracować, uczyć się, a także odpoczywać i korzystać z rozrywki. Czemu zatem nie połączyć obu tych opcji? Takie możliwości dają oferty internet + TV – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Rola internetu i telewizji w codziennym życiu

Prawda jest taka, że internet pełni dziś o wiele więcej istotnych funkcji w codziennym życiu niż telewizja. Na przestrzeni ostatnich 20 lat, bardzo zmienił się bowiem obraz mediów i nic nie zapowiada, że powrócimy do wcześniejszego funkcjonowania. Internet tylko zyskuje na sile i coraz więcej spraw możemy załatwiać właśnie za jego pośrednictwem – w tym sprawy urzędowe, bankowe itp. Absolutnie nie oznacza to jednak, że – jak zwiastowali niektórzy – telewizja została całkowicie wyparta. Zdecydowanie nie, a co ciekawe, w tym zakresie także obserwujemy ciekawe zjawisko. Współcześnie coraz częściej to właśnie produkcje telewizyjne wnoszą najwięcej jakości do świata filmu – wiele seriali jest na znacznie wyższym poziomie niż niektóre obrazy kinowe. Co więcej, w serialach grają największe gwiazdy, w tym także te nagradzane najważniejszymi nagrodami, jak np. Oscary.

Nic więc dziwnego, że oferty internetu z telewizją cieszą się tak dużą popularnością. Tylko jak wybrać najlepszą opcję, gdy dostępnych jest tak wiele różnych pakietów? Cóż, należy zacząć od podstaw, a – jak to zostało wspomniane – warto na pierwszym miejscu postawić internet.

Szybki internet stacjonarny – podstawa każdego pakietu

Obecnie dostęp do szybkiego i stabilnego połączenia oznacza w zasadzie tylko jedno – internet światłowodowy. Żadna inna technologia nie jest bowiem w stanie mu dorównać, ani w zakresie przepustowości, ani też odporności połączenia na czynniki zewnętrzne. Wybierając zatem ofertę internet + telewizja, warto zrobić pierwszy przesiew właśnie pod tym kątem. Dlaczego poleca się wybór właśnie ofert z internetem światłowodowym i co warto o nim wiedzieć?

  • Światłowody to specjalne przewody, których głównym elementem jest rdzeń – to właśnie przez niego przepływają fale świetlne i to za ich pośrednictwem transmitowane są dane.
  • Internet światłowodowy jest bardzo stabilny – koniec ze zrywaniem połączeń z siecią w trakcie burzy, wichury czy śnieżycy, co nieraz zdarza się w przypadku korzystania z internetu radiowego. Światłowód jest na takie czynniki odporny.
  • Co dla wielu osób najważniejsze – internet światłowodowy to technologia, która pozwala pobierać dane nawet z prędkością 1 Gb/s – takiej przepustowości nie oferuje żaden inny system.
  • Warto podkreślić także jego wysoki poziom bezpieczeństwa – tego typu przewody nie nagrzewają się, ani też nie iskrzą. Dzięki temu zagrożenie pożarowe jest istotnie zminimalizowane.
  • Warto też wiedzieć, że internet światłowodowy nie traci prędkości, nawet gdy do sieci podłączy się wiele osób jednocześnie – poziom przepustowości nie spadnie, a każdy użytkownik będzie mógł surfować po internecie tak samo szybko.

Dostęp do sieci światłowodów ma coraz większy obszar naszego kraju. Trzeba jednak pamiętać, by przed wyborem oferty z internetem światłowodowym sprawdzić, czy obejmuje on nasz adres – można to w prosty sposób zrobić na stronie operatorów i tym samym zyskać gwarancję szybkiego oraz stabilnego połączenia.

Internet z telewizją – połączenie na miarę XXI wieku

Jeśli zaś chodzi o wybór oferty telewizyjnej, podstawą jest sprawdzenie, do ilu kanałów otrzyma się dostęp, a także – do jakich. Warto wybrać takie, które najlepiej odpowiedzą na nasze potrzeby i upodobania.

Co więcej, niektórzy operatorzy dodatkowo dołączają też dostęp do telewizji internetowej. Przykładem jest oferta Play: internet światłowodowy + telewizja (nawet ponad 190 kanałów!), a do tego także UPC TV Go. Dzięki niej można w specjalnej aplikacji oglądać wybrane kanały oraz mieć do nich dostęp na wielu urządzeniach (nie tylko na telewizorze, lecz także laptopie czy smartfonie). Co więcej, pozwala pobierać treści, a także odtwarzać określone programy telewizyjne nawet do tygodnia wstecz – już nie musisz siadać przed telewizorem równo z początkiem Twojego ulubionego serialu!

Należy też pamiętać, że współcześnie serialowy prym wiodą serwisy streamingowe, jak np. Netflix. To właśnie one tworzą największe produkcje, a także posiadają w swojej bazie wiele seriali i filmów, które już uznano za kultowe. Niektórzy operatorzy mają tego świadomość i dodają do swoich ofert także dostęp do tego typu serwisów. Tak jest m.in. w Play – w ofercie internetu światłowodowego w połączeniu z telewizją zawarto także cały rok dostępu właśnie do Netflixa!

Warto zatem przyglądać się bliżej ofertom i szukać takich, które dają jak największe możliwości – tzn. jak najszybszy internet, zwłaszcza światłowodowy, a także dużą liczbę kanałów telewizyjnych i ciekawe dodatki. Co więcej, często dostępne są różnego rodzaju dodatkowe rabaty, jak np. instalacja za 1 zł dla osób lub firm, które kupią daną ofertę online, a nie w salonie operatora. To tylko chwila – kilka kliknięć – a dzięki temu otrzyma się nie tylko wybrany produkt, lecz także zaoszczędzi się konkretną sumę – przyjemne z pożytecznym!