centrum-orange

Centrum finansowe Orange powstaje w Lublinie

Centrum księgowe Orange otwiera się na inne kraje. Od kwietnia lubelskie biuro przy ul. Chodźki 10 oprócz Orange Polska wspiera również słowacką spółkę operatora. A w przyszłości – pozostałe europejskie kraje.

– Lublin to dla nas ważny punkt na mapie Polski nie od dziś – jesteśmy tu od lat jako operator i jako pracodawca. Teraz to miasto staje się jednym z trzech europejskich centrów finansowych grupy Orange – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

– Wiem, że nowe technologie nie są wam obce, i że zapewniacie doskonałe warunki do inwestowania i rozwoju. Cieszę się, że możemy w tym rozwoju uczestniczyć, wspierając talenty – dodał.

Global Support for Performance Europe, bo tak nazywa się nowa jednostka, powstaje w wyremontowanych biurach zajmowanych dotychczas przez Centrum Operacji Księgowych Orange Polska. Oprócz zadań księgowych, jednostka będzie przejmowała część procesów związanych z zakupami i kontrolingiem. Nowe otwarcie to nowa szansa na rozwój – lubelskie GSPE zamierza zrekrutować w najbliższych miesiącach kilkadziesiąt osób. To okazja do zdobycia doświadczenia w międzynarodowym otoczeniu: oprócz Słowaków, zespół GSPE będzie na co dzień współpracował z koleżankami i kolegami z Rumunii, Belgii, Luksemburga i Mołdawii.

– Lublin dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów, dlatego bardzo nas cieszy, że firmy dostrzegają ten potencjał oraz rozwijają tu swoją działalność, korzystając z kompetencji i umiejętności lubelskich pracowników. W 2010 roku w Lublinie zatrudnionych w sektorze nowoczesnych usług biznesowych było około 2 tysiące pracowników, dziś w 42 centrach usług pracuje prawie 9 tysięcy osób. Dzięki bliskiej współpracy z dziewięcioma lubelskimi uczelniami i otoczeniem biznesowym przy wsparciu samorządu, sektor ten jest jednym z priorytetowych specjalizacji gospodarczych ujętych w Strategii Lublin 2030 – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W Lublinie sieć 4G LTE Orange Polska dociera do wszystkich mieszkańców miasta. W zasięgu 5G operatora znajduje się 93% populacji. Ponad 124 tys. lubelskich gospodarstw domowych ma dostęp do usług światłowodowych od Orange.
Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych nad Wisłą. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. gigabitowy internet światłowodowy, 4G LTE oraz 5G. Dostarcza usługi telefonii komórkowej dla 17,6 mln klientów oraz szerokopasmowy internet do ponad 2,8 mln klientów. W zasięgu sieci światłowodowej firmy znajduje się ponad 7 mln domów i mieszkań.

Orange Polska prowadzi własną działalność B+R i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

 źródło:lublin.eu