Wakacyjny plakat sieci Biedronka.

Biedronka otwiera część sklepów sezonowych na całą dobę

 Ponad 250 placówek sieci Biedronka na Pomorzu, w górach i na Mazurach rozpoczęło pracę w trybie wakacyjnym. Oznacza to, że są już w pełni przygotowane na znacznie większy ruch klientów. Dlatego część z nich jest czynna całodobowo (z krótką techniczną przerwą) a wszystkie zachęcają do zakupów specjalnymi ofertami na wiele popularnych produktów żywnościowych oraz przemysłowych.

Najwięcej sklepów wakacyjnych Biedronka uruchomiła w województwie zachodniopomorskim – 37. Część placówek na północy Polski będzie otwarta 24 godziny na dobę, m.in. w Ustce, Mielnie, Łebie, Dziwnowie, Kołobrzegu, Władysławowie, Stegnie, Przejazdowie, Nowym Dworze Gdańskim i w Jastarni.

 W sklepach sezonowych notujemy minimum 30 proc. wzrostu średniej sprzedaży w lipcu i sierpniu w porównaniu ze średnią sprzedażą w pozostałych 10 miesiącach. Sklepy sezonowe mają również bogatszą ofertę asortymentową niż standardowe sklepy w wielu popularnych kategoriach (średnio co najmniej 50 produktów więcej).

Magdalena Sidwa, dyrektor operacyjna Regionu Koszalin w sieci Biedronka

Przyjrzyjmy się które grupy produktów sprzedają się najlepiej w sezonie letnim w sklepach wakacyjnych. To przede wszystkim pieczywo (wzrost w porównaniu z początkiem roku o ponad 240 proc.), owoce i warzywa (170 proc.), nabiał (prawie 180 proc.), słodycze i przekąski (ponad 230 proc.) a także, co naturalne w lecie, napoje (291 proc.).

Biedronka słynie z rozbudowanej oferty owoców i warzyw wysokiej jakości, więc dodatkowo, specjalnie na potrzeby wakacyjnych klientów, w czterech lokalizacjach uruchomiła specjalne warzywniaki przy sklepach, tak aby kupujący jedynie owoce i warzywa szybko i sprawnie uzupełnili witaminy, których potrzebują. Zewnętrzne warzywniaki klienci znajdą do końca sierpnia w Dźwirzynie, Ustroniu Morskim, Mielnie i w Dziwnowie.

Biedronka otworzyła również kilkanaście sezonowych namiotów z wyprzedażą produktów non-food, które stanęły m.in. w Miastku, Łebie, Lęborku, Koszalinie, Sławnie i w Dziwnowie. W Pobierowie i Ustce dla większego komfortu klientów tymczasowo powiększone zostały sale sprzedaży. W Łebie uruchomiona została linia autobusowa, który będzie dowoziła klientów z okolicznych miejscowości do sklepu Biedronka.

Równocześnie Biedronka zwiększyła zatrudnienie pracowników w sklepach sezonowych, aby komfort klientów dokonujących zakupów był jak największy. Nowozatrudnionym sieć oferuje stawkę godzinową od 23,50 zł brutto, nawet do 27 zł brutto, pracę w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, zatrudnienie w ramach umowy zlecenia, a w wybranych lokalizacjach również nocleg i wyżywienie.

Możliwość połączenia pracy z wypoczynkiem mają również pracownicy Biedronki, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, którzy mogą skorzystać z letniej delegacji do jednego ze sklepów sezonowych. Poza standardowym wynagrodzeniem, mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej, zależnej od wyników sklepu, a także nagrodę letnią. Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w wybranych miejscowościach z dużym ruchem turystycznym wynosić ona będzie do 600 zł brutto miesięcznie. W wybranych przypadkach Biedronka gwarantuje pracownikom również zakwaterowanie lub pokrycie kosztów przejazdu, a także posiłek.