Akcja Żonkile

Akcja Żonkile w Lublinie.
Nabór wolontariuszy indywidualnych w Lublinie


Termin: 10-31 stycznia 2023


Muzeum POLIN co roku organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, upamiętniającą powstańców w getcie warszawskim. W 2023 roku czeka nas wyjątkowa, bo 80., rocznica wybuchu powstania. Z tej okazji organizatorzy chcą zaprosić wolontariuszki i wolontariuszy także spoza Warszawy, którzy na ulicach pięciu miast będą informować przechodniów o tragicznych wydarzeniach z 1943 roku, wręczając im papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu. Jednym z tych miast jest Lublin.

Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości ma moc budowania naszej tożsamości. 

Poszukujemy osób powyżej 14. roku życia. Wolontariusze wezmą również udział w wykładach online oraz stacjonarnym warsztacie. W tym czasie będzie można dowiedzieć się więcej o powstaniu w warszawskim getcie oraz poznać sprawdzone sposoby, mówienia o akcji. 

Lubelskim partnerem akcji jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Fundusze Norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej


Linki: 
Formularz rejestracji: https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2023-wolontariat-lublin