parkomat

1 lutego rusza system płatnego parkowania na parkingach obok stadionu Arena Lublin, Hali Globus i Zalewu Zemborzyckiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od środy (1 lutego) rusza system płatnego parkowania na parkingach obok stadionu Arena Lublin. Nowy system obejmie także miejsca postojowe nad Zalewem Zemborzyckim (obok ośrodka Słoneczny Wrotków i na Dąbrowie), a także obok Hali Globus.

Obsługą systemu zajmie się firma wybrana w postępowaniu przetargowym. Jej zadaniem było zainstalowanie parkomatów (15 obok Areny Lublin, 4 obok Hali Globus i 7 nad Zalewem Zemborzyckim), co już zostało zrobione, a także uruchomienie i prowadzenie całego systemu płatnego parkowania.

Parkingi będą płatne codziennie (przez 7 dni w tygodniu), przez całą dobę. Wszystkie wjazdy i wyjazdy na parkingi pozostają bez zmian. Przy wjazdach nie zostały zamontowane żadne szlabany. Na parkingach pojawiły się za to parkomaty oraz pełne oznakowanie informujące, że parkingi są płatne. Opłatę za parkowanie będzie można uiścić w jednym z parkomatów lub za pomocą aplikacji epark.

Przy Arenie Lublin i nad Zalewem Zemborzyckim pierwsza godzina ma kosztować 2 zł, za drugą godzinę postoju zapłacimy 2,20 zł, a za trzecią 2,60 zł. Za każdą kolejną godzinę doliczana będzie kwota 2 zł. Miesięczny abonament będzie kosztować 160 zł.

W przypadku Hali Globus nowy system płatnego parkowania będzie obejmował szereg rozwiązań premiujących osoby w różny sposób korzystające z hali. Podstawowa opłata za parkowanie, czyli 4 zł za godzinę, będzie dokładnie taka sama, jak przed wprowadzeniem nowego systemu parkowania – zmienia się jedynie sposób prowadzenia parkingu.Zostanie wprowadzony bilet za 1 zł pozwalający na kwadrans parkowania, co jest rozwiązaniem korzystnym np. dla rodziców przywożącym dzieci na zajęcia sportowe odbywające się w hali albo dla osób chcących zrobić zakupy na targowisku obok hali. Będzie także wprowadzony bilet 5-godzinny za 10 zł, dedykowany przede wszystkim kibicom i widzom, którzy będą oglądali wydarzenia sportowe lub kulturalne odbywające się w Hali Globus.

Zostanie również wprowadzony miesięczny karnet dla członków klubów sportowych korzystających z Hali Globus, który będzie kosztował jedynie 30 zł. Dzierżawny i najemcy MOSiR będą mogli kupić miesięczny karnet za 65 zł, a standardowa cena miesięcznego karnetu będzie wynosiła 160 zł.

 Źródło:lublin.eu