
Festiwal „Open Art. Tytonie”
30 sierpnia 2025 r., w godz. 16:00 – 19:00
Teren Lubelskich Zakładów Tytoniowych
Zapraszamy na Festiwal „Open Art. Tytonie” w ramach projektu „CreArt 3.0 #stringing _together”
Tegoroczny Festiwal odbywa się w wyjątkowej przestrzeni Lubelskich Zakładów Tytoniowych – miejscu łączącym postindustrialny klimat z nowoczesnym podejściem do biznesu, sztuki i społecznej aktywności.
30 sierpnia w godz. 16:00 – 19:00 na mieszkanki i mieszkańców czekać będzie strefa kreatywna obejmująca:
- warsztaty artystyczne i kreatywne dla dzieci oraz dorosłych,
- wystawę prac powstałych podczas festiwalu
- dyskusję o roli sztuki w dialogu międzykulturowym
- odsłonięcie muralu wykonanego wg projektu braci Vitalija i Serhija Hrekh.
Dla wygody mieszkanek i mieszkańców 30 sierpnia specjalny autobus bezpłatnie przewiezie chętne osoby z centrum miasta na teren byłych Lubelskich Zakładów Tytoniowych. Można z niego skorzystać dwukrotnie:
o godz. 15.15 – przejazd z placu Zamkowego na teren Lubelskich Zakładów Tytoniowych (ul. Smoluchowskiego 1) – jeden przejazd w jedną stronę;
o godz. 16.15 – przejazd z placu Zamkowego na teren Lubelskich Zakładów Tytoniowych (ul. Smoluchowskiego 1) – jeden przejazd w obie strony.
Przygotowanie wizualno-performatywnych form przez artystki i artystów rozpoczęło się 23 sierpnia.
W Festiwalu „Open Art. Tytonie” bierze udział sześć osób artystycznych: Łukasz Majerowski, Natalia Bak, Paulina Garbiec, Izabela Popko oraz dwaj artyści z Ukrainy wybrani w ramach otwartego naboru zgłoszeń: Vitalii Hrekh i Serhii Hrekh.
Opiekę kuratorską sprawuje Łukasz Kuzioła.