Plakat reklamujący spotkanie wokół książki Grzegorza Motyki pt. „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna”.

Rozmowa wokół książki Grzegorza Motyki „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna”

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”

25 kwietnia, 2023 roku, godzina 18:00

Czym była Akcja „Wisła”? Jak o niej mówić? Profesor Grzegorz Motyka podjął ten temat w sposób szczery i bez stereotypów. W jego najnowszej książce „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna” nie szuka „złotego środka”. Profesor Grzegorz Motyka, jest wybitnym specjalistą w dziedzinie historii najnowszej Kresów Wschodnich. Podczas spotkania autorskiego opowie o swojej pracy. 

Akcja przesiedleńcza oznaczona kryptonimem „Wisła” była tragedią nie tylko ludności pochodzenia ukraińskiego, ale również wielu innych. Był to początek ustroju  totalitarnego w Polsce. Nie można analizować stosunków polsko-ukraińskich bez wiedzy czym była Akcja “Wisła”. 

Spotkanie autorskie z profesorem Grzegorzem Motyką wokół jego najnowszej książce „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna” jest okazją do dyskusji na ten temat. W rozmowie wezmą udział dr Mariusz Zajączkowski. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale YouTube Bramy Grodzkiej. 

Wstęp wolny!

Linki: 

Więcej informacji w kalendarium Ośrodka: https://teatrnn.pl/kalendarium/informacje/rozmowa-wokol-ksiazki-grzegorza-motyki-akcja-wisla-47-komunistyczna-czystka-etniczna/ 

Transmisja online: https://www.youtube.com/@BramaGrodzkaTeatrNN